آخرین اخبار :
کد خبر : 22828 چهارشنبه 9 بهمن 1398 اجتماعی

یک خبر خوب برای رانندگان تاکسی/جمالي نژاد: رانندگان فعال در بخش حمل و نقل بار و مسافر شهري مشمول خدمات بيمه تامين اجتماعي مي شوند

معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور و ريس سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور اعلام كرد: پس از دو سال پيگيري هاي مستمر با امضاي تفاهم نامه اصلاح فهرست رانندگان حمل و نقال عمومي شهري، براي رانندگان فعال در بخش حمل بار و مسافر شهري امكان بهره مندي از يارانه دولتي بيمه تأمين اجتماعي فراهم شد.

به گزارش خبر مازندران و به نقل از روابط عمومي سازمان  شهرداري ها و دهياري هاي كشور، مهدي جمالي نژاد با بيان خبر فوق گفت: پس از پيگيري هاي مستمر صورت گرفته و با همكاري و مشاركت شهرداري تهران، به استناد ماده 7 قانون هدفمندسازي يارانه‌ها و بند "ب" ماده 11 آيين نامه اجرايي مربوط به اين ماده، تفاهم نامه همكاري مشترك به منظور اصلاح فهرست رانندگان حمل و نقل بار و مسافر درون شهري في مابين سازمان تأمين اجتماعي،‌ سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور و شهرداري تهران منعقد گرديد.

وي با اشاره به اينكه اين فهرست از سال 1392 تاكنون به روز رساني نشده بود، افزود: طبق توافق انجام گرفته با سازمان تأمين اجتماعي و با همكاري شهرداري تهران،‌ رانندگاني كه در بخش حمل و نقل عمومي شهري فعال هستند،‌ با اولويت ناوگان تاكسيراني شهري به مرور به فهرست بيمه شدگان سازمان تأمين اجتماعي افزوده مي شوند.

وي اضافه كرد: همچنين رانندگاني كه سابقا در اين حرفه فعال بوده و هم اكنون در شغل ديگري مشغول به خدمت هستند،‌ امكان بهره مندي از بيمه خويش فرما را خواهند داشت.

ريس سازمان شهرداري ها و دهياري كشور با اشاره به اينكه مرجع رسمي شناسايي رانندگان فعال در بخش حمل و نقل عمومي شهري سامانه مديريت مركزي حمل و نقل شهري به نشاني www.utcms.ir‌ است، اظهار كرد:‌ براي اولين بار در كشور، تمامي اطلاعات رانندگان در يك درگاه واحد و يكپارچه تجميع شده و از طريق اتصال به بانك هاي داده اي كشور از جمله ثبت احوال، ثبت شركت ها، پست، نيروي انتظامي و ... صحت سنجي شده است.

جمالي نژاد در ادامه ضمن تأكيد بر اينكه از طريق اطلاعات سامانه، تمامي خدمات شهري از جمله سهميه سوخت و لاستيك و قطعات، به صورت عادلانه به ناوگان و رانندگان واقعي تخصيص مي يابد، خاطر نشان كرد:‌ وضعيت فعال بودن رانندگان شهري به صورت مستمر از روش هاي مختلف از جمله تجهيزات ناوبري هوشمند، دوربين هاي شهري و اسناد حمل و نقل، رصد شده و اين اطمينان حاصل مي گردد كه يارانه دولتي به رانندگان واجد شرايط تعلق گيرد.

وي در ادامه متذكر شد: در گذشته به دليل عدم اصالت‌سنجي بانك­هاي داده­اي حاوي مشخصات رانندگان مذكور و فقدان وحدت رويه در ارسال فهرست بيمه­شدگان بخش شهری به سازمان تأمين اجتماعي، بعضاً‌ مشاهده مي شد افرادي كه در اين بخش فعاليت حرفه اي ندارند، به عنوان راننده فعال معرفي شده­اند. لذا اميد مي رود انعقاد اين تفاهم نامه، گامي ارزشمند در جهت افزايش عدالت در تخصيص يارانه هاي دولتي و بهره مندي رانندگان واقعي حمل و نقل شهري از تسهيلات و خدمات مربوط به اين حوزه باشد.

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها