آخرین اخبار :
کد خبر : 2190 دوشنبه 4 تير 1397 فرهنگ
دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

برگزاري جلسه هم انديشي اساتيد با موضوع «حمايت از كالاي ايراني، بايدها و نبايدها»

به گزارش روابط عمومي، جلسه هم انديشي اساتيد دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل با موضوع «حمايت از كالاي ايراني، بايدها و نبايدها» در قالب اردو در مركز تفريحي سد شياده برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي، جلسه هم انديشي اساتيد دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل با موضوع «حمايت از كالاي ايراني، بايدها و نبايدها» در قالب اردو در مركز تفريحي سد شياده برگزار گرديد.

در ابتداي جلسه، حجت الاسلام  و المسلمين حسيني، مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه- با توجه به اين كه ۳۱ خرداد روز شهادت دكتر مصطفي چمران و روز بسيج اساتيد بود- ضمن تسليت شهادت دكتر چمران و تبريك و گراميداشت روز بسيج اساتيد گفت: انتخاب نام فردي كه داراي وجهه علمي، نظامي و شخصيت انقلابي است به يقين مي تواند اسوه مناسبي براي اساتيد بسيجي و نامگذاري اين تشكل انقلابي باشد.

مسئول نهاد نمايندگي مقام نمايندگي مقام معظم رهبري دانشگاه همچنين با عنايت به دستور دين در خصوص سير در طبيعت و تعمق در خلقت الهي و نيز انس بيشتر اساتيد با يكديگر، بر برگزاري چنين اردوهايي تأكيد كرد.

در ادامه دكتر محمدي دانيالي معاون فرهنگي و اجتماعي، به تبيين موضوع «حمايت از كالاي ايراني، بايدها و نبايدها» پرداخت و گفت: براي كشورهايي كه منبع صادرات آن ها، منابع طبيعي است كه داراي ارزشي ذاتي هستند، طرح شعار حمايت از كالاي ايراني بسيار حائز اهميت است و تحقق اين شعار با دستكاري نرخ برابري ارزها نسبت به ريال امكان پذير است. البته اجرا كردن اين شعار موجب گراني در كوتاه مدت و سرمايه گذاري بيشتر در زير ساخت ها مي گردد كه بازگشت سرمايه به اجتماع و منتفع شدن عموم از آن زمان بر است. بنابراين اجراي آن نيازمند وفاق عمومي و اعتماد به سيستم اقتصادي كشور است، در غير اين صورت جامعه آن را نخواهد پذيرفت.

گفتني است جلسه پس از تبادل نظر اساتيد به پايان رسيد.

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها