آخرین اخبار :
کد خبر : 18653 پنج شنبه 11 مهر 1398 دولت و ادارات
راه و شهرسازی

همزمان با سراسر کشور : 18 و 19 مهر ماه آزمون ورود به حرفه مهندسان در مازندران برگزار مي شود.

معاون شهرسازی و معماری اداره كل راه و شهرسازي مازندران از برگزاري آزمون ورود به حرفه مهندسان در تاريخ 18 و 19 مهر ماه امسال در مازندران خبر داد و افزود : آزمون مذكور همزمان در سراسر كشور برگزار مي شود.

 به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره كل راه و شهرسازي استان مازندران مهندس رستمعلی پاکدامن ضمن اعلام اين مطلب افزود: در اجراي آئين نامه اجرائي قانون نظام مهندسي و كنترل   ساختمان ، آزمون ورود به حرفه مهندسان در تاريخ 18 و 19 مهر ماه امسال همزمان با سراسر كشور در مازندران در چهار حوزه امتحانی ساری،بابل، چالوس و بابلسر برگزار مي گردد.

وي در ادامه در خصوص رشته هاي مرتبط به اين آزمون يادآور شد: رشته‌هاي معماري(نظارت و طراحي واجرا)، شهرسازي، عمران(نظارت و محاسبات واجرا)، تأسيسات مكانيكي(طراحی و نظارت)، تأسيسات برقي(طراحی و نظارت)، نقشه برداري و ترافيك براي متقاضيان اخذ پروانه اشتغال به كار مهندسي (پايه3) بطور هماهنگ و همزمان در سراسركشور برگزار مي شوند.

مهندس پاکدامن اضافه نمود: سابقه كار حرفه اي مورد نياز براي اين آزمون مطابق با ماده 5 آيين نامه آجرايي قانون نظام مهندسي ساختمان خواهد بود و نحوه محاسبه سنوات لازم ازتاريخ اخذ مدرك تحصيلي تا 19 مهرماه 98 ميباشد و چنانچه متقاضي در صورت نداشتن شرايط لازم با ورود اطلاعات نادرست نسبت به ثبت نام اقدام و نمره قبولي كسب نمايد نه تنها قبولي نامبرده كان لم يكن تلقي شده با وي مطابق با ضوابط و مقررات برخورد خواهد شد.

ایشان در ادامه خاطر نشان کرد قبولي در آزمون مذكور يكي از شرايط اخذ پروانه اشتغال بوده و متقاضي در صورت قبولي در آزمون و احراز ساير شرايط مشخص شده در قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان موفق به اخذ پروانه اشتغال بكار خواهد شد.

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها