آخرین اخبار :
کد خبر : 13574 یکشنبه 30 تير 1398 دولت و ادارات
رئیس شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان :

تمامي مديران بخش حمل و نقل و مسکن بايد به دنبال يك هدف مشترك براي توسعه اين بخش باشند

رئیس شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان گفت : تمامی مدیران بخش حمل و نقل و مسکن باید به دنبال یک هدف مشترک برای توسعه این بخش باشند .

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی  اداره كل راه و شهرسازي استان مازندران مهندس سید محمد نظری  مدیرکل راه و شهرسازی در نشست شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان عنوان نمود: حمل و نقل يكي از پايه هاي اصلي توسعه پايدار و متوازن در جوامع بشري محسوب شده و درواقع شبكه هاي حمل و نقل با مؤلفه هاي مهمي همچون اقتصاد ، امنيت و عدالت اجتماعي ارتباط تنگاتنگ دارند. وي تصريح كرد: از اين رو صنعت حمل و نقل مي تواند سهم بسزايي در رشد توليد ناخالص ملي در كشور داشته باشد كه اين سهم در كشورهاي توسعه يافته بين 1 تا 2 درصد مي باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران ايجاد يك تفكر تيمي در توسعه بخش حمل و نقل و مسکن را در استان بسيارحياتي دانست و اظهار داشت: با توجه به وجود نيروهاي انساني متفكر وانديشمند با افكاري مثبت در جهت راحتي و آسايش مردم و مسئولين بخش حمل و نقل و مسکن در استان به آساني مي توان يك تيم متحد و قوي را در جهت توسعه وشكوفايي همه جانبه دراين بخش ايجاد نمود.

مهندس سید محمد نظری رئیس شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان از تمامي مديران بخش حمل و نقل و مسکن خواست تا ايجاد تفكر سازندگي و آموزش نيروي انساني مجرب و مناسب را در سرلوحه كاري خويش قرار دهند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ضمن اشاره به اقدامات بزرگ در دست انجام در استان اشاره و عنوان نمود: خوشبختانه دراستان اقدامات بزرگي در زمينه حمل و نقل در حال انجام است كه اين مهم بايد با پيگيري و تلاشهاي مضاعف مسئولين  امر علي الخصوص مديران اين عرصه و مسئولين ارشد استاني و نمايندگان ملت در مجلس در حال تحقق است.

مهندس نظری خاطر نشان ساخت : با توجه به موج سفرهای تابستانی و حجم بالای ترافیک در استان می طلبد تا با همدلی و مشارکت همه جانبه گام های ارزنده ای در جهت افزایش ضریب ایمنی جاده ها برداشته شود .

رئیس شورای هماهنگی راه و شهرسازی  استان به اهمیت تشکیل شورای هماهنگی راه و شهرسازی بمنظور اعمال سیاست های مطلوب وزارت راه و شهرسازی در استان اشاره و خواستار انعکاس مشکلات پیش روی مدیران حمل و نقل در جلسات شوراها و پیگیری آن در جلسات استانی و ملی شدند .

مهندس نظری با اشاره به حجم فعالیت ها و اقدامات در حال انجام در حوزه راه و شهرسازی در مازندران انجام تبلیغات مناسب در راستای انعکاس فعالیت ها و اقدامات و به منظور آگاهی بخشی ، اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی را امری  ضروری و اجتناب ناپذیر دانست .

مدیر کل راه و شهرسازی استان تلاش برای جذب سرمایه گذار به منظور توسعه زیرساخت های حمل و نقل و مسکن در استان را امری ضروری برشمرد و یادآور شد حمل و نقل و مسکن شاخص ترین عوامل توسعه در استان بوده و توسعه این بخش میتواند نقش ارزنده ای در رونق اقتصادی ، جذب توریست و پیشرفت استان داشته باشد .

در این نشست تمامی مدیران شورای هماهنگی راه و شهرسازی ضمن بیان مشکلات و موانع پیشرو ، اقدامات و پروژه های در دست اقدام در حوزه کاری خود را ارائه نمودند.

گفتنی است شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان متشکل از ادارات کل بنادر و دریانوردی ، راه آهن شمال، راهداری و حمل و نقل جاده ای ، فرودگاه های استان ، منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد ، شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل ، هواپیمائی هما ، آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک ،هواشناسی ، بنیاد مسکن ، بانک مسکن و راه و شهرسازی بوده و مدیر کل راه وشهرسازی استان بعنوان رئیس شورای هماهنگی راه و شهرسازی و نماینده عالی وزیر در استان می باشد .

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها