شنبه، 01 اردیبهشت 97 ساعت 17:54 ق.ظ / Sat, 2018 April 21
به افق ساری
اذان صبح: 03:45
طلوع خورشید: 05:17
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:37
اذان مغرب: 18:56

- هواشناسی - رسولی امام جمعه شهرستان میاندورود: قصد نامزدی در انتخابات خبرگان را ندارم

تبلیغات

رسولی امام جمعه شهرستان میاندورود: قصد نامزدی در انتخابات خبرگان را ندارم

تاریخ 30 تیر 1394 ساعت 20:42:53
کد خبر: 016453
نماینده مجلس باید تخصص و تعهد را درکنار هم داشته باشد
امام جمعه شهرستان میاندورود درباره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: در مجلس نیاز به مدرس و مدرس‌ها داریم و کسانی که قابلیت مدرس شدن را دارند، وارد عرصه انتخابات مجلس شوند و مردم نیز در پی انتخاب چنین نمایندگانی باشند.

در دومین مصاحبه اختصاصی مازندمجلس با ائمه جمعه استان مازندران، گفتگویی تلفنی با امام‌جمعه شهرستان میاندورود ترتیب دادیم. حجت‌الاسلام رسولی علیرغم حضور در بیمارستان به دلیل بیماری همسرشان، به گرمی از گفتگو با پایگاه خبری مازندمجلس استقبال کرد و پاسخگوی سوال‌های مطروحه بود که مشروح این مصاحبه از نظرتان می‌گذرد:  

 

مجلس خبرگان رهبری نبض نظام اسلامی ا‌ست

حجت‌الاسلام سید مجتبی رسولی جویباری امام جمعه میاندورود، درباره اهمیت مجلس خبرگان اظهار کرد: مجلس خبرگان رهبری در حقیقت نبض نظام اسلامی‌ست و آنقدر حساس است که نباید از آن به آسانی گذشت.

وی با بیان اینکه کار اصلی مجلس خبرگان علاوه بر همکاری و نظارت، تعیین رهبری است، افزود: با توجه به اهمیت این موضوع، نمی‌توان با آرای مستقیم مردم، رهبر جامعه اسلامی را تعیین کرد، بلکه باید از طریق متخصصان و خبرگانی که سالها در حوزه دین، امامت و رهبری فعالیت کردند و از طریق مردم انتخاب و وارد مجلس خبرگان می‌شوند، تعیین شود.

امام جمعه میاندورود، با بیان اینکه منتخبین خبرگان افرادی عادی نیستند بلکه از نخبگان دینی کشور هستند، تصریح کرد: بسیاری از این افراد حتی خودشان با توجه به اهمیت کار تمایل به قدرت و حضور در انتخابات را ندارند، بلکه درخواست‌ها و اصرار نخبگان و علمای دیگر با توجه به کاردانی آن‌هاست که آنها بر حسب وظیفه وارد این عرصه می‌شوند.

رسولی با اشاره به مخالفت و کینه دشمنان داخلی و خارجی به اصل ولایت فقیه، یادآور شد: برای انتخابات مجلس خبرگان نگرانی‌هایی وجود دارد که با حضور همیشگی مردم و درایت برگزارکنندگان، همچون همیشه سربلند خواهیم شد.

 

در مجلس نیاز به مدرس و مدرس‌ها داریم

وی در ادامه درباره انتخابات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در مجلس نیاز به مدرس و مدرس‌ها داریم و کسانی که قابلیت مدرس شدن را دارند، وارد عرصه انتخابات مجلس شوند و مردم نیز در پی انتخاب چنین نمایندگانی باشند.

امام جمعه شهرستان میاندورود، افزود: مشکل زمانی آغاز می‌شود که عده‌ای برای جاه و پست و مقام دست به هرکاری می‌زنند که همین عمل آنها موجب انفعال مجلس می‌شود.

رسولی با اشاره به نکته ظریف مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: نماینده مجلس باید تخصص و تعهد را در کنار هم داشته باشد و مردم نیز چنین نمایندگانی را انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه وظیفه نماینده مجلس فقط رای دادن (مخالف و موافق و ممتنع) در صحن نیست، گفت: نماینده باید صاحبنظر باشد و رایی که می‌دهد از روی آگاهی، کارشناسی شده، دقت و دلسوزی باشد.

 

امام جمعه میاندورود، با اشاره به ایستادگی 37 ساله ملت ایران در برابر دشمنان علیرغم همه تهدیدها و تحریم‌ها، بیان کرد: با توجه به حساسیت هردو انتخابات مردم، دقت و حساسیت بیشتری برای انتخاب اصلح می‌کنند و کسانی را انتخاب می‌کنند که پایبند به نظام و ارزش‌های انقلاب اسلامی هستند.

 

قصد نامزدی در انتخابات خبرگان را ندارم

حجت‌الاسلام رسولی درباره احتمال نامزدی خود در انتخابات این دوره مجلس خبرگان اظهار کرد: اصلا قصد نامزدی در انتخابات خبرگان را ندارم.

 

 منبع: مازند مجلس

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.