سه شنبه، 04 اردیبهشت 97 ساعت 08:40 ب.ظ / Tue, 2018 April 24
به افق ساری
اذان صبح: 03:41
طلوع خورشید: 05:13
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:40
اذان مغرب: 18:59

- دانشگاه - برگزاری جلسه حلقه صالحین بسیج اساتید دانشگاه

تبلیغات
دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

برگزاری جلسه حلقه صالحین بسیج اساتید دانشگاه

تاریخ 18 دی 1396 ساعت 10:33:45
منبع: روابط عمومی
کد خبر: 032632
برگزاری جلسه حلقه صالحین بسیج اساتید دانشگاه
برگزاری جلسه حلقه صالحین بسیج اساتید دانشگاه

به گزارش روابط عمومی، جلسه حلقه صالحین بسیج اساتید دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با موضوع «مساله قدس وتصمیم اخیر ترامپ» برگزار گردید.

 در ابتدای جلسه حجت الاسلام و المسلمین حسینی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه به حدیثی از امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام اشاره کرد که آن حضرت فرمودند:«یستَدَلَّ عَلَی ادبارِ الدُّوَلِ بِاَربَعٍ: تَضییعِ الاُصولِ وَ التَّمَسُّکِ بِالفُرُوعِ وَ َتقدیمِ الاَراذِلِ وَ تَاخیرِ الاَفاضِل.»چهار چیز باعث شکست دولت‌ها می‌شود: ضایع کردن اصول (مسائل مهم)، سرگرم شدن به فروع (امور کم اهمیت)، به کار گماردن آدم‌های پست و کنار گذاردن انسان‌های فاضل.

در ادامه دکتر ضابط پور مسئول بسیج اساتید دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل ضمن طرح برخی از مفاهیم مانند هلوکاست، پیمان اسلو، جنگ آرماگدون و نیز برخی از شبهات، در خصوص حل مناقشه بنیادین فلسطین به چهار گفتمان اشاره کرد: ۱) گفتمان مقاومت اسلامی که بر آزادسازی تمامی سرزمین فلسطین تاکید دارد. ۲) گفتمان دو دولتی که بر تشکیل و همزیستی دو دولت مجزا فلسطین و اسرائیل در سرزمین های اشغالی مبتنی است. ۳) گفتمان تبعیض آمیز و نژادپرستانه یک دولتی که بر تشکیل یک دولت با هویت کاملا یهودی به نام اسرائیل مبتنی است و در این راستا اجازه تاسیس کشور مستقل فلسطینی به هیچ نحو داده نمی شود. ۴) گفتمان برگزاری رفراندوم فراگیر بین ساکنان فلسطین اعم از مسلمان، دروزی، مسیحی و یهودی همراه با بازگشت آوارگان فلسطینی از سراسر جهان به فلسطین مبتنی است.

وی افزود : اگرچه گفتمان اصلی جمهوری اسلامی ایران، مقاومت اسلامی است ولی طرح گفتمان برگزاری رفراندوم باید صرفا در راستای هم افزایی و همپوشانی با آن قرار گیرد.

سپس اعضای هیات علمی حاضر در جلسه به تبادل نظر پرداختند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.