چهار شنبه، 05 اردیبهشت 97 ساعت 03:29 ق.ظ / Wed, 2018 April 25
به افق ساری
اذان صبح: 03:39
طلوع خورشید: 05:12
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:40
اذان مغرب: 19:00

- دانشگاه - مراسم اربعین حسینی در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار شد

تبلیغات

مراسم اربعین حسینی در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار شد

تاریخ 21 آبان 1396 ساعت 12:31:41
منبع: روابط عمومی
کد خبر: 031940
مراسم اربعین حسینی در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل  برگزار شد
مراسم اربعین حسینی در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل  برگزار شد

 به گزارش روابط عمومی، مراسم اربعین حسینی همراه با اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در مسجدالرسول (ص) دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با حضور دانشجویان، اساتید و کارمندان برگزار گردید.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید حسن آقابابایی عضو هیأت علمی گروه معارف دانشگاه در این مراسم با طلب توفیق زیارت حرم سیدالشهدا حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) از خداوند متعال گفت: یکی از سنت ها و دستوراتی که در فرهنگ ما مسلمانان به ویژه شیعیان مشاهده می شود و از سوی پیغمبر مکرم اسلام و ائمه به آن توصیه فراوان شده است، فرهنگ زیارت است.

عضو هیأت علمی گروه معارف دانشگاه گفت: فلسفه ی زیارت ائمه به فلسفه ی وجودی و حیات آن ها برمی گردد؛ همان گونه که حیات پیامبر اکرم (ص) و امامان منشأ هدایت و رسیدن به حقیقت است، زیارت آنان نیز چنین برکتی را برای زائر فراهم می سازد.

  حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید حسن آقابابایی اظهار داشت: زنده نگه داشتن نام ائمه منجر به زنده نگه داشتن حقیقت دین می شود و قبل از هر کس دیگری، خود زائر این نورانیت را به دست می آورد.

وی تاکید کرد: زیارت اربعین را که برای نخستین بار جابر بن عبدا... انصاری و عطیه کوفی بنیان نهاده اند، احیا کننده ی همه ی اهداف بلندی است که امام حسین (ع) برای آن جان باختند.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید حسن آقابابایی گفت: زیارت اربعین؛ احیا کننده دین خدا، قرآن، سنت پیامبر، فضیلت ها و قانون مبارزه با ظلم و ستم است، حقیقت این پیاده روی عظیم و مانور بزرگ انسانی اعلام مخالفت با هر چه تفکر یزیدی، ظلم و استبداد و شیوه های ظالمانه و همخوانی، هم نوایی همدلی و هم فکری با پیام واقعه عاشورا و تفکر حسینی است.

گفتنی است این مراسم با مداحی مداح اهل بیت به پایان رسید.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.