شنبه، 01 اردیبهشت 97 ساعت 05:57 ب.ظ / Sat, 2018 April 21
به افق ساری
اذان صبح: 03:45
طلوع خورشید: 05:17
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:37
اذان مغرب: 18:56

- عمومی - صبح امروز عراقی ها وارد نکا شدند

تبلیغات

صبح امروز عراقی ها وارد نکا شدند

تاریخ 23 فروردین 1397 ساعت 07:21:56
منبع: روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا
کد خبر: 033551
زائران عراقی که کیلومترها با پای پیاده به مقصد زیارت حرم امام رضا (ع) در حال حرکت هستندامروز وارد شهرستان نکا شدند
صبح امروز عراقی ها وارد نکا شدند

سید الحسین الموسوی، مسئول کاروان عراقی پیاده امام رضا(ع) گفت: این سفر برای هفتمین سال پیاپی با پای پیاده در حال انجام است و همه برای عشق زیارت امام رضا(ع) به سمت بارگاه نورانی این امام بزرگوار حرکت می کنند.

وی با بیان اینکه که خود تاکنون یازده بار مسیر کربلا به مشهد مقدس را با پای پیاده سفر کرده است گفت:بیشتر زائران از شهر حله و از شیعیان عراق هستند، و امسال بیش از ۱۰۰ نفر در این پیاده روی شرکت کردند .

مسئول کاروان عراقی پیاده امام رضا (ع) با بیان اینکه هدف از این سفر احیای شعائر اسلامی وحدت شیعیان عراق و ایران دانست وگفت: کوچکترین عضو این کاروان جوان ۱۷ ساله و مسن ترین آن امرد ۸۲ ساله و همچنین چند نفرمجروحان حملات آمریکا به عراق نیز در این سفر هستند.

سید الموسوی با قدردانی از ملت ایران برای پذیرایی از زائران پیاده امام رضا (ع)، افزود: مسیر زیارت حرم امام رضا را از استانهای شمالی انتخاب شد چون مردم مازندران شیفته اهل بیت هستند و بسیار مهمان نواز و مردم ایران اسلامی در شهرهای مختلف پذیرایی مناسبی از زائران داشتند و ما هم پذیرایی از زائران ایرانی در روز اربعین را وظیفه خود می دانیم.

گفتنی است ، این کاروان مدت یک ماه است که با پای پیاده از کربلای معلی و از طریق مرز مهران وارد خاک ایران شد و پس از زیارت حضرت معصومه (س) در قم و مرقد حضرت امام خمینی (ره) شب گذشته به آستان مقدس امامزاده عباس ساری مشرف شدند و صبح امروز به نکا رسیدند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.