سه شنبه، 04 اردیبهشت 97 ساعت 08:57 ب.ظ / Tue, 2018 April 24
به افق ساری
اذان صبح: 03:41
طلوع خورشید: 05:13
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:40
اذان مغرب: 18:59

- عمومی - لذت زندگی ،در دل طبیعت ، روستای زروم نکا

تبلیغات

لذت زندگی ،در دل طبیعت ، روستای زروم نکا

تاریخ 15 دی 1396 ساعت 08:25:21
منبع: روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا
کد خبر: 032612
زروم، روستای بکر و دست‌نخورده‌ای است که نه‌تنها طبیعت زیبایش بلکه معماری اصیل و منحصربه‌فردش سفر دور و دراز مسافران از نکا را سهل و آسان می کند.
لذت زندگی ،در دل طبیعت ، روستای زروم نکا

دارا بودن طبیعت بکر، واقع‌شدن روستا در دل طبیعت، وجود آبشارها و چشمه‌سارهای متعدد در شهرستان نکا نعمتی الهی برای توسعه گردشگری است که از طبیعت بکر و دست‌نخورده آن گرفته تا صنایع‌دستی و بافت‌های سنتی و غذاهای محلی در این شهرستان راهی برای جذب گردشگر و توریست است.

روستای زروم شهرستان نکا در استان مازندران یکی از روستاهای هدف گردشگری است که با بهره‌مندی از معماری جالب و طبیعتی زیبا مسافران و گردشگران بی‌شماری را به‌خصوص در ایام تعطیل، به سمت خود جلب می‌کند.

روستاگردی در دل طبیعت، سفر آسانی است که همگان آن را به‌عنوان انتخاب اول گردشگری برمی‌گزینند و دراین‌بین، دیدن مناطق طبیعی، آبشارها و چشمه‌سارها در روستای زروم، لذت یک سفر کوتاه و کم‌هزینه را برای ثبت لحظه‌های خوش زندگی به ارمغان می‌آورد.

زروم، ازجمله روستاهای بکر و دست‌نخورده طبیعی در دل جنگل‌های شهرستان نکا است که بافاصله ۷۰ کیلومتری در منطقه کوهستانی این شهرستان واقع‌شده است و به دلیل دارا بودن چشم اندازهای بسیار زیبا در درون روستا، گردشگران فراوانی را به‌سوی خود جذب کرده است. روستایی با مردمانی خون گرم، مهمان‌نواز و مهربان که بوی نان داغ از کوچه‌پس‌کوچه‌های این روستا، بیانگر جاری بودن زندگی در این روستا است.

روستایی با مردمانی خون گرم، مهمان‌نواز و مهربان که بوی نان داغ از کوچه‌پس‌کوچه‌های این روستا، بیانگر جاری بودن زندگی در این روستا است

زروم، روستایی جذاب و رنگارنگ و فضایی مملو از طبیعت و تنفس اکسیژن خالص، انسان را از تب‌وتاب زندگی شهری و مشقت‌های آن رها می‌کند و اینجاست که می‌توانی بنشینی و تنها از طبیعت و زیبایی‌های خدادادی و خلق آثاری که با دستان هنرمندانه مردم این روستا و مهندسان ایجادشده است لذت ببری.

روستای زروم در مناطق کوهستانی نکا و در دل طبیعت بکر واقع‌شده است که با دارا بودن جذابیت‌های گردشگری بالا، طبیعتی بکر و روستایی شکیل و زیبا با حفظ بافت سنتی، عاملی مهم برای جذب گردشگر و دور کردن افراد از محیط پر سروصدای شهری است.

با تلاش انجام‌شده توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران، طرح هادی گردشگری روستایی در این روستا اجرایی شده است و روستایی که در چند صباح گذشته تنها تعدادی انگشت‌شماری از ساکنینش در روستا باقی‌مانده بودند؛ اکنون مملو از جمعیت است و در روزهای تعطیل رسمی و مناسبت‌های خاص افراد بی‌شماری در این روستا برای دیدن و استفاده کردن از طبیعت زیبای این روستای هدف گردشگری وارد این روستا می‌شوند.

اجرای سنگ‌فرش‌های مختلف، دیوارچینی، رنگ‌آمیزی منازل، گل‌کاری‌ها و بسیاری از نمادهای زیبایی در این روستا، این منطقه را متمایز از روستاهای اطراف کرده است و اینکه این مهاجرت از شهر به سمت روستا است که شکل می‌گیرد.

روستای زروم دارای آب و هوایی بسیار خوب ، که چهارفصل سال زیبایی خاص خود را دارد و با زیباسازی که توسط بنیاد مسکن انجام‌شده است این روستای تحولی چشمگیر داشته است.

دراین‌بین توسعه بوم‌گردی روستایی نکا در سال گذشته و در سال ” اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” به همت بلند بنیاد مسکن در عمل اجرایی شده است و طرح هادی گردشگری روستاهایی “زروم” باهدف توسعه گردشگری و افزایش درآمد روستایی اجرایی و به بهره‌برداری رسیده است که گردشگران فراوانی را به سمت خود سوق داده است و آهنگ فراهم کردن زیرساخت‌های اولیه گردشگری در این روستا نواخته شده است باشد که با همراهی و همگامی همه مردم، مسئولان و گردشگران بتوان صنعت توریسم را گسترش داده و مهاجرت معکوس به روستاها ایجاد کرد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.