سه شنبه، 04 اردیبهشت 97 ساعت 08:44 ب.ظ / Tue, 2018 April 24
به افق ساری
اذان صبح: 03:41
طلوع خورشید: 05:13
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:40
اذان مغرب: 18:59

- عمومی - آقای دکتر علی لاریجانی؛ شما اصلاح کنید؟!

تبلیغات

آقای دکتر علی لاریجانی؛ شما اصلاح کنید؟!

تاریخ 29 آذر 1396 ساعت 10:30:41
کد خبر: 032431
مقاله ای راجع به وحدت و وفاق بین نمایندگان مجلس شورای اسلامی به قلم علی اصغر زارع مرسی فعال رسانه ای و مدیر کمپین گَلْیَن
آقای دکتر علی لاریجانی؛ شما اصلاح کنید؟!

آقای دکتر علی لاریجانی
آشنا به قوانین و مصوبات مجلس شورای اسلامی
شما اصلاح کنید؟!
من هم گَلْیَنی ام
#گَلیَن


خداوند بزرگ را شاکرم که تشکیل کمپین گَلْیَن نماد وحدت و وفاق مردم و مسوولین شهری و استانی شده وبا استقبال خوب اهالی دیار مازندران مواجه شد جا دارد از همه عزیزان علی الخصوص از دوستان فرهنگی ،اهالی رسانه و دانشجویان بخاطر ابراز لطف و محبتشان تشکر کنم. 

وقتی از مجمع و شورا صحبت می کنیم ،آنچه به ذهن خطور می کند مشورت ،خرد جمعی ، همدلی و همکاری است در واقع شورا بدون همدلی معنا پیدا نمی کند. نمایندگان شورای اسلامی مازندران برآیند خواسته های مردم هستند، فکر می کنم میزان همدلی و همبستگی آنها می تواند معیار خوبی برای سنجش وفاق در استان باشد که متاسفانه عدم همدلی و وفاق حال حاضر در شان مردم مازندران نبوده و اصلا رضایت بخش نیست.


اگر نگاه گذرا به اظهار نظرهای اخیر نمایندگان داشته باشیم ،عدم همدلی و وفاق در سخنان آنها موج می زند. در روز معارفه استاندار مازندران ،یکی از نمایندگان استان در واکنش به سخنان استاندار سابق اعلام داشتند که ما نمایندگان استان مازندران را به جان هم نیاندازید!به این گفتمان توجه کنید :به جان هم نیاندازید! ؟ و واکنش دیگر نمایندگان را نیز در رسانه ها دیده و خوانده اید ،در هفته های قبل از طرف یک نماینده استان ،خبری راجع به انتخاب منطقه آزاد مازندران در مجلس عنوان شد در واکنش به این خبر نماینده ای دیگر عنوان کرد که این خبر دروغ و کذب محض است.به رفتار و گفتمان نمایندگان توجه کنید، مشت نمونه ی خروار است ! آیا با این سطح از همدلی و همکاری می توان به توسعه استان امیدوار بود؟ مازندران خدمات زیادی به دیگر استان ها ارائه می کند . متاسفانه تخصیص اعتبارات منطقه ای و ملی برای مازندران بسیار کم رنگ است! آقایان ناظر ،ناصر ،قادر ،نادر و... عدم تخصیص اعتبارات کافی ناشی از چه چیزی است؟

عزیزان ناظر، بیکاری،اشتغال و مشکلات مردم نجیب و با اخلاق مازندران که با سختی در حال گذران زندگی هستند و با مشکلات کنار می آیند با همت و همکاری شما بزرگواران قابل حل است.

در روز مجلس (10آذر) نمایندگانی در رسانه ها عنوان نموده اند که مازندران در بحث منطقه ی آزاد 20سال عقب نگه داشته شده است و دولت به مازندران بدهکار است: خدا وکیلی اگر نقد منصفانه داشته باشیم علت همه ی پروژه ها ی ناتمام استان مازندران در وهله ی اول متوجه شما نمایندگان عزیز و نمایندگان ادوار گذشته می شود چرا که با بخشی نگری و عدم همدلی در پیگیری مطالبات استان موفق نبودید.آیا این نقد منصفانه به شما وارد نیست ؟ با آنکه یکایک شما بصورت فردی قوی و پیگیر کار حوزه ی انتخابیه ی خود هستید اما به علت عدم اتحاد و همدلی در مسائل مربوط به استان ناموفق هستید؟ شما خودتان کلاهتان را قاضی کنید.
البته این را هم بایدگفت بعضی از مردم هم ضعیف عمل می کنند، خواسته های مردم از نمایندگان باید اصلاح شود. انتظارات مردم باید وحدت و همدلی و همکاری باشد و مازندران را یک کلیت به هم پیوسته ببینند. وظیفه ی نماینده این نیست که دست کسی را بگیرد و به سرکار ببرد . اگر نماینده ای این عمل را انجام دهد دیگر نمی تواند نظارتش را نسبت به آن مدیر یا سازمان بدرستی انجام دهد. وظیفه ی نمایندگان اصلاح قوانین نامناسب و تخصیص اعتبارات و نظارت است.

اگر در منطقه ای از نظر کارشناسی و مطالعه ی دقیق امکان رشد فعالیت های اقتصادی وجود داشت، هم مردم و هم نمایندگان و مسوولان باید با همکاری و در سایه ی همدلی نسبت به پیشرفت و توسعه آن منطقه تلاش کنند ،نه آن که طوری رفتار شود که بعضی از نماینده ها چون به آرای حوزه ی انتخابیه ی خود نیاز دارند علیرغم میل باطنی و آگاه بودن به مساله ،مجبور شوند با عده ای که نگاه بخشی نگری و... دارند هم نوا شوند و با اظهار نظرهای غیر کارشناسی و احساسی ،عدم وحدت و عدم توسعه شهر و استان را رقم بزنند.

اگر همکاری و تعاون نباشد نتیجه اش می شود که نگین سبز ایران با سه میلیون جمعیت دو کارخانه ی زباله سوز در شرق و غرب استان ندارد ،برای همین است که ساخت آزاد راه تهران -شمال حرکت لاک پشتی دارد ،برای همین است که محور فیروزکوه-قائمشهر هنوز نیاز به تخصیص اعتبارات دارد ، شاید در سایه ی همدلی الان محور بین اللملی ساری -سمنان 4بانده می شد نه اینکه تا الان در 5کیلومتر ی تا تاکام دست پا می زند ،برای همین است که هنوز آمل فرودگاه ندارد ، برای همین است که شهرهای استان علی الخصوص شهر های غرب مازندران مثل رامسر که وجاهت بین المللی و سالانه حدود 7میلیون گردشگر داخلی و خارجی را دارد هنوز مشکل فاضلاب و پسماند دارند. 

آینده ی روشن تنها با وفاق شما بزرگواران و... رقم خواهد خورد. 

 

و اما جناب آقای دکتر علی لاریجانی
آشنا به قوانین و مصوبات مجلس شورای اسلامی
همان طور که مستحضرید نمایندگان محترم مجلس طبق قانون کاملا آزادند و نمی توان آنها را به سبب نظراتی که اظهار می کنند محدود یا توبیخ کرد اما در بعضی از مواقع نمایندگان محترم اظهار نظرهای غیر کارشناسی ، احساسی و... ایراد می کنند که باعث عدم وفاق و توسعه شده و به سرمایه های اجتماعی جامعه در استان یا دو استان کشور آسیب جدی وارد می کند(مثلا در بحث مساله آب در کشور و محیط زیست مثل میانکاله و جنگل گلستان و.... که مدیریت آن فراتر از یک استان است) و سبب فرصت سوزی چندین ساله در اجرای پروژه ها می شوند. 


طبق اصل 123 قانون اساسی ،قانون نظارت بر رفتار نمایندگان با عنوان طرح نظارت مجلس بر امور نمایندگان که در فروردین 1391 در 12 ماده به تصویب رسیده است یک ماده به آن اضافه شود و بر اساس آن سیستمی طراحی شود که نمایندگان در بحث نظارت موارد پیگیری خود را در آن جا ثبت نمایند و در صورت بوجود امدن اختلاف نظر بین مجمع نمایندگان یک استان و یا دو استان بتوان اختلافات آنها را برطرف کرد و همچنین این تنش آنها به جامعه وارد نشود و بتوان سطح شعور اجتماعی را بالا برد تا خواسته های نا معقول و غیر فنی از وکلای خود نداشته باشند.


پیشنهاد دیگر من این است که برای احیائ وحدت ،وفاق ،همدلی و همبستگی بیشتر ،انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی در استان مازندران بصورت آزمایشی ،استانی برگزار شود تا براساس آن بتوان بصورت دقیق و علمی معایب و محاسن آن را بررسی و نتیجه گیری کرد.
نمایندگان محترم آینده از آن وکلای گَلْیَنی است گَلْیَن نماد وحدت و وفاق مردم و مسوولین شهری و استانی و حتی کشوری می تواند باشد برای حل مشکلات استان و ایران عزیز باید وحدت و همدلی بین تمام قومیت ها و اقلیت های مختلف برقرار باشد باید طوری رفتار شود که مشکلات مردم جنوب دغدغه مردم شمال کشور باشد و بالعکس.
شعار گَلْیَن (وحدت و وفاق مردم و مسوولین شهری و استانی و....) :


*گَلْیَن نماد ایثار و شهادت ،نام روستایی است در رامسر ،دورترین شهرستان استان مازندران واقع شده که با 50 خانوار در سال پنجاه و نه 13 شهید را تقدیم انقلاب و ایران عزیز کرده است باید خدمت رسانی یکسان به نقاط دور یا نزدیک توسط دولتمردان ارائه شود و صدای دورترین ها بهتر شنیده شود


* ایجاد زیر ساخت ها و پروژه ها در هر جا اولویت اول آن باید براساس مطالعه دقیق علمی و کارشناسی و بدون هیج لابی و دخالتی... انجام شود.

* تبعیض بین دو منطقه ، دو شهر و دو قوم ... و دامن زدن به اختلافات ممنوع

* هیچ مسوول یا مدیری نباید براساس همشهری و فامیل بودن نسبت به گزینش و بکارگیری افراد زیر مجموعه خود عمل کند (فقط بر اساس شایسته سالاری)

* تضییع حقوق دیگران و دادن تسهیلات ویژه به افراد و یا شهری خاص از طرف هر مسوولی به شدت محکوم است (مگر بر وفق قانون)

* تاکید بر وحدت و یکپارچگی میان مسوولین که پیش نیازی برای توسعه و بهبود فضای کسب و کار است.

علی اصغر زارع مرسی
فعال رسانه ای

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.