چهار شنبه، 05 اردیبهشت 97 ساعت 03:28 ق.ظ / Wed, 2018 April 25
به افق ساری
اذان صبح: 03:39
طلوع خورشید: 05:12
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:40
اذان مغرب: 19:00

- سازمان‌ها - 47 هزار فارغ التحصیل بیکار در مازندران وجود دارد

تبلیغات
استاندار مازندران در آیین پایانی نمایشگاه مهارت و کارآفرینی استان تاکید کرد :

47 هزار فارغ التحصیل بیکار در مازندران وجود دارد

تاریخ 21 مرداد 1393 ساعت 10:04:04
منبع: روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران
کد خبر: 001953
گرزین مدیر کل فنی و حرفه ای استان مازندران : نرخ بیکاری افراد دیپلم 2 درصد و افراد تحصیل کرده 20 درصد می باشد .
47 هزار فارغ التحصیل بیکار در مازندران وجود دارد

استاندار مازندران با بیان اینکه مهارت یکی از مهمترین عوامل کار آفرینی است ، افزود : در استان مازندران 47 هزار فارغ التحصیل بیکار وجود دارد که برای اینکه بتوانیم مشکل اشتغال را برطرف کنیم باید آموزش های مهارتی را در جامعه نهادینه کنیم .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران دکتر ربیع فلاح جلودار دیروز در مراسم اختتامیه نمایشگاه مهارت آموزی و کارآفرینی که در سالن اهل بیت برگزار شد نیروی انسانی را یکی از بزرگترین سرمایه هر کشوری دانست و اظهار داشت : یکی از مراکزی که میتواند در تربیت نیروی انسانی کارآفرینی ورود پیدا کند سازمان فنی و حرفه ای است

وی قدمت سازمان فنی و حرفه ای را 50 سال عنوان کرد و افزود : بعد از جنگ جهانی دوم آلمان  این مرکز را بعنوان یکی از مراکز فنی سرلوحه کار خود قرار داده است و ایران نیز به اقتباس از آن اقداماتی را انجام داده است .

استاندار مازندران با تاکید بر اینکه آسیب شناسی مناسبی در زمینه آموزش های فنی و حرفه ای صورت گیرد ، گفت : عملکرد سازمان فنی و حرفه ای نسبت به گذشته تقلیل پیدا کرده که باید مورد بررسی قرارگیرد . وی یکی از چالش های کشور را ادارات دانست و ادامه داد : بیشترین درآمدهای دولت صرف هزینه های ادارات می شود که متاسفانه در این زمینه عکس دنیا حرکت می کنیم .

رضا گرزین مدیرکل فنی و حرفه ای استان مازندران اظهار داشت : امروزه نیازمند توسعه آموزش و مهارت فنی حرفه ای هستیم تا بتوانیم بیکاری در جامعه را ریشه کن کنیم . وی با بیان اینکه نرخ بیکاری افراد تحصیل کرده 10 برابر افراد دیپلم و زیر دیپلم است ، گفت نرخ بیکاری افراد دیپلم 2 درصد و افراد تحصیل کرده 20 درصد می باشد .

مدیر کل فنی و حرفه ای استان مازندران با اعلام اینکه استان مازندران بالاترین نرخ افراد تحصیل کرده در کشور را دارد ، تاکید کرد : برای رسیدن به توسعه پایدار باید انسانهای متفکر با مهارت فنی و حرفه ای داشته باشیم گرزین با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری ، گفت : ما نمی توانیم تنها با اتکا بر آموزش های ضبط صوتی به توسعه برسیم .

مدیر کل فنی و حرفه ای استان مازندران همچنین بر نهادینه کردن آموزش های فنی و حرفه ای تاکید کرد و افزود :برای خروج از رکود باید بر منابع انسانی اتکا کنیم گرزین در ادامه با بیان اینکه 150 کشور در مسائل مشاغل خانگی فعال هستند ، بیان داشت : کشور تایوان 80 درصد از محصولات خود را از طریق مشاغل خانگی تولید می کند . وی همچنین یکی از ابزارهای اقتصاد مقاومتی را توانمند سازی نیروی انسانی برشمرد و افزود : متاسفانه در چند سال اخیر به آموزش های مهارتی توجه نشده است .

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.