چهار شنبه، 05 اردیبهشت 97 ساعت 03:20 ق.ظ / Wed, 2018 April 25
به افق ساری
اذان صبح: 03:39
طلوع خورشید: 05:12
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:40
اذان مغرب: 19:00

- شهرداری‌ها - لزوم خودکفایی سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری در تولید محصولات گیاهی

تبلیغات
در جلسه کمیسیون طرح و برنامه شورای شهر ساری تأکید شد

لزوم خودکفایی سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری در تولید محصولات گیاهی

تاریخ 22 آبان 1396 ساعت 09:56:58
منبع: روابط عمومی شورای شهر ساری
کد خبر: 031950
جلسه کمیسیون طرح و برنامه شورای اسلامی شهر ساری ظهر چهارشنبه ۱۷ آبان ماه ۹۶ با حضور آقایان قاسمی ، آقامیری و زلیکانی اعضای کمیسیون ، معیل معاون خدمات شهری ، زارع مدیرعامل سازمان فضای پارکها و فضای سبز و رحمانی نماینده اداره طرح و برنامه شهرداری برگزار گردید .   قاسم قاسمی رئیس کمیسیون طرح و برنامه با تبیین موضوع جلسه که به بحث طرح درآمد پایدار سازمان فضای سبز اختصاص داشت، گفت: با توجه به نزدیک بودن فصل تدوین بودجه سال ۹۷ شهرداری، جهت درآمدزایی پایدار سازمان ها باید نیاز سازمان ها از نظر نیروی انسانی، تجهیزات و تعامل با سازمان های ذیربط مورد بررسی دقیق قرار گیرد.
لزوم خودکفایی سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری در تولید محصولات گیاهی

لزوم خودکفایی سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری در تولید محصولات گیاهی

 

جلسه کمیسیون طرح و برنامه شورای اسلامی شهر ساری ظهر چهارشنبه ۱۷ آبان ماه ۹۶ با حضور آقایان قاسمی ، آقامیری و زلیکانی اعضای کمیسیون ، معیل معاون خدمات شهری ، زارع مدیرعامل سازمان فضای پارکها و فضای سبز و رحمانی نماینده اداره طرح و برنامه شهرداری برگزار گردید .

 

قاسم قاسمی رئیس کمیسیون طرح و برنامه با تبیین موضوع جلسه که به بحث طرح درآمد پایدار سازمان فضای سبز اختصاص داشت، گفت: با توجه به نزدیک بودن فصل تدوین بودجه سال ۹۷ شهرداری، جهت درآمدزایی پایدار سازمان ها باید نیاز سازمان ها از نظر نیروی انسانی، تجهیزات و تعامل با سازمان های ذیربط مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

 

عضو هیأت رئیسه شورا با اشاره به برگزاری جلسات متعدد با معاون خدمات شهری شهرداری اظهار داشت: در این جلسات مقرر شد شهرداری درآمدزایی سازمان ها را در اولویت کاری خود قرار داده و کمیسیون طرح و برنامه شورا نیز مسئول نظارت بر حسن اجرای این طرح باشد.

 

قاسمی درخصوص درآمدزایی سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری نیز عنوان داشت: سازمان باید یک برنامه زمان بندی جامع و کامل از نیازهای خود جهت ایجاد درآمد پایدار به کمیسیون طرح و برنامه ارائه کند تا کمیسیون برای رفع نیازها و موانعی که وجود دارد جلساتی را با نهادها و سازمان های مربوطه تشکیل داده و تصمیمات لازم را اتخاذ نماید.

 

سید علی آقامیری عضو کمیسیون طرح و برنامه شورا نیز ضمن عرض تسلیت ایام اربعین حسینی گفت: سازمان پارکها و فضای سبز در بحث درآمدزایی پایدار نقش بسیار مهمی دارد تا جایی که می تواند پایلوتی برای سایر شهرهای استان مازندران باشد.

 

وی تأکید کرد: همه ی سازمان ها باید از منابع انسانی که در اختیار دارند جهت تولید برنامه و درآمد استفاده نمایند.

وی با اشاره به نقش با اهمیت کمیسیون طرح و برنامه شورا گفت: کمیسیون طرح و برنامه باید نشست هایی جداگانه با سازمان ها داشته و برای تحقیقات و پژوهش اقدام نماید تا پس از وصول راهکارهای لازم درجهت درآمدزایی آنها را برای تصویب به صحن شورا ببریم.

 

علی اکبر زلیکانی نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری نیز در این جلسه با بر شمردن وظیفه اصلی سازمان پارک ها و فضای سبز به دو موضوع مهم تولید و نگهداری گل و گیاه در سطح شهر گفت : درحوزه نگهداری ، هرس کردن درختان و سم پاشی آنها این اقدامات به نحو احسن در حال انجام است .

 

وی افزود : متاسفانه در بخش تولید اصله های گیاهی همچنان شاهد کاستی ها و نواقص زیادی هستیم که باید وابستگی ها و خرید گل و گیاه به حداقل رسیده تا سازمان در این بخش نیز خودکفا شود .

 

وی اظهار داشت : سازمان فضای سبز در تدوین بودجه سالانه خود باید طبق سیاست هایی که تعریف می شود، اقدام نماید.

 

عضو کمیسیون طرح و برنامه شورا با اشاره به گردش مالی ۵ هزار میلیارد تومانی در استان مازندران در بخش گل و گیاه این پرسش را مطرح کرد که سهم ساری و سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری در این حوزه چقدر است؟

وی با اشاره به افزایش بودجه سازمان پارکها و فضای سبز به رقمی بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان گفت: فضاسازی های بزرگترین پروژه های شهرداری ساری از قبیل بوستان ولایت، سکوتپه و پارک بانوان تحویل سازمان فضای سبز گردیده است که باید در آنها صورت گیرد .

 

زلیکانی با اشاره به صحبت های مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری که عنوان داشت بازار گل و گیاه خوب نیست، گفت: اتفاقا معنقدم این بازار خوب است. متاسفانه سازمان پارکها بسیاری از هزینه های تولید را بدون استفاده نمودن از نیروهای انسانی که در اختیار دارد، پرداخت می کند که باید در این موضوع تجدید نظر صورت گیرد.

 

وی با تأکید بر اینکه وجه غالب فعالیت سازمان باید درآمد پایدار باشد نه هزینه گفت: سازمان باید در راستای رسیدن به این مهم تیم مطالعاتی خوبی انتخاب نماید.

 

ناصر معیل معاون خدمات شهری شهرداری ساری نیز ضمن تسلیت اربعین شهادت امام حسین (ع) گفت: برای اینکه در مسیر توسعه پیشرفت شهر حرکت کنیم باید بزرگ ترین معضل که همان اشتغال است مرتفع شود.

 

وی با اشاره به ظرفیت بالای درآمد برخی سازمان های شهرداری گفت: دو سازمان آتش نشانی و آرامستان صرفاً خدماتی هستند و بقیه سازمان ها به خصوص فضای سبز از ظرفیت بالایی جهت درآمدزایی برخوردارند.

 

معیل افزود: بستر برای سازمان فضای سبز بسیار مساعد و فراهم می باشد و باید سازمان به سمت تولیدات گیاهان زینتی که قابلیت صادرات به کشورهای حاشیه دریای خزر را دارد، سوق داده شود.

 

وی به حاصلخیز بودن خاک مازندران اشاره و تصریح کرد: متاسفانه شاهد ورود محصولات کشاورزی نظیر خیار و گوجه و ... از شهرهای کویری همچون یزد به ساری هستیم در حالی که اگر سازمان های ما به سمت تولیدات بروند کمک شایانی به مسئله اشتغال می گردد و این نیازهای وارداتی برطرف خواهد شد.

 

معاون خدمات شهری شهرداری ساری با اشاره به صنعت گردشگری در مرکز استان گفت: باید طی جلساتی با دیگر ارگان ها نظیر اداره منابع طبیعی زمینه اشتغال مثل ایجاد باغ گلها و باغ پرندگان در ساری فراهم شود .

 

معیل در ادامه با اشاره به ظرفیت بالای سازمان پارکها و فضای سبز گفت: با ایجاد ۲ یا ۳ کمپ برای مسافران می توانیم هم در حوادث غیر مترقبه برای اسکان شهروندان برنامه ریزی نماییم و هم کمپ های مسافرتی برای گردشگران نیز ایجاد کنیم که در بحث درآمد و اشتغال زایی هم می تواند کمک شایانی نماید .

 

زارع مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز نیز در این جلسه با اشاره به اینکه جهت تولیدات گل و گیاه با دغدغه ی داشتن زمین مواجه هستیم، گفت : زمین ۶ هزار متری در اختیار شهرداری قرارگرفته که ۲ هزار متر آن به شهرداری منطقه ۳ و چهار هزار متر نیز به سازمان فضای سبز اختصاص داده شده است .

 

وی با اشاره به شرایط نامساعد بازار گل و گیاه گفت: باید حوزه بازرگانی فعال شود و قبل از تولید گیاه، نیازسنجی بازار بررسی شود .

 

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز با تاکید بر اینکه این سازمان مصمم است تا از تمامی ظرفیت ها برای پیشبرد امور در این حوزه بهره ببرد، خاطرنشان کرد: در این راستا نشست هایی نیز با مسئولان نهادها و دستگاه های مختلف مربوط به این حوزه داشتیم که امیدواریم مثمر ثمر واقع شود.

 

گفتنی است، اصلاح ساختار اداره طرح و برنامه شهرداری ، ارائه برنامه زمانبندی طرح درآمد پایدار سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری ظرف ۱۰ روز به کمیسیون طرح و برنامه شورا، انجام امورات پژوهشی هر سازمان توسط مسئولان آن سازمان زیر نظر مستقیم اداره طرح و برنامه شهرداری ، تعامل دو سویه بین اداره طرح و برنامه و مرکز پژوهش های شورا از جمله مهم ترین مصوبات جلسه ۲ ساعته کمیسیون طرح و برنامه شورای اسلامی شهر ساری بود.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.