شنبه، 05 اسفند 96 ساعت 05:38 ق.ظ / Sat, 2018 February 24
به افق ساری
اذان صبح: 05:11
طلوع خورشید: 06:35
اذان ظهر: 12:11
غروب خورشید: 17:47
اذان مغرب: 18:06

- استانداری - برنامه یی جامع برای ترغیب جوانان به ازدواج تدوین شود

تبلیغات
یونسی، در جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی استان؛

برنامه یی جامع برای ترغیب جوانان به ازدواج تدوین شود

تاریخ 20 مهر 1393 ساعت 11:20:30
منبع: روابط عمومی استانداری
کد خبر: 004349
انسان در میان دیگر موجودات تنها آفریده ای است که تا این درجه، سرشار از قوای خیال، وهم، عاطفه و عشق است و این وجه تمایز برجسته می تواند در سایه ازدواج به تکامل و تعالی برسد.
 برنامه یی جامع برای ترغیب جوانان به ازدواج تدوین شود

به گزارش روابط عمومی استانداری، علیرضا یونسی رستمی، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران، در جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی استان، ضمن تبریک عید خجسته قربان، این عید مبارک را یاد آور دوری از غیر خدا و پیوستن به الله دانست و گفت: عید قربان، عید برائت از شیطان و پیوستن به ندا و امر خداوند سبحان است.

یونسی، با اشاره به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص جمعیت و ابلاغ سیاست های کلی جمعیت از سوی وزیر کشور، با طرح این نکته که مردم، ثروت واقعی هر کشور هستند، یاد آور شد: انسان در میان دیگر موجودات تنها آفریده ای است که تا این درجه، سرشار از قوای خیال، وهم، عاطفه و عشق است و این وجه تمایز برجسته می تواند در سایه ازدواج به تکامل و تعالی برسد.

وی تاکید کرد: همگان در برابر اجرای سیاست های افزایش جمعیت مسوول هستند و باید با تمام توان به میدان بیایند.

رییس کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی استان، با بیان اینکه تعداد قابل توجهی از دختران و پسران مازندران به سن ازدواج رسیده اند و هنوز به این کار اقدام نکرده اند و بر اساس گزارش نماینده دانشگاه علوم پزشکی در این جلسه 120 هزار زوج نابارور در استان وجود دارد، اظهار داشت: باید برنامه جامع علمی برای ترغیب این جمعیت قابل توجه استان به امر ازدواج و برنامه های تشویقی با در نظر گرفتن پوشش بیمه ای در راستای درمان ناباروری و افزایش زاد و ولد تهیه و اجرا گردد.

یونسی، با تاکید بر همراهی و هم افزایی پدران، مادران، مدیران، خردمندان جامعه، علما و صاحب نظران در این موضوع مهم و موثر در آینده جامعه ایران اسلامی، خاطر نشان ساخت: ظرفیت پزشکی مازندران در حوزه های تخصصی در کشور قابل توجه است و باید از این توانمندی در جهت تامین و تقویت سلامت خانواده ها به عنوان یک موضوع موثر در افزایش باروری استفاده برد.

وی، پیر شدن جامعه و کاهش زاد و ولد در کشور را از خواسته ها و برنامه های فرهنگی دشمنان انقلاب دانست و تصریح کرد: در این حوزه نیز چون دیگر حوزه های جنگ نرم باید با بصیرت، اراده و عزم و برنامه عمل نماییم.

معاون استاندار، بهره گیری از برنامه های آموزشی، فرهنگی و تبلیغی در این راستا را بسیار کارآمد توصیف کرد و گفت: رسانه ملی و رسانه های مکتوب و مجازی باید با تحریک روح حماسی جامعه با آموزه های ملی و مذهبی، موجبات حرکت و به راه اندازی نهضت افزایش ازدواج و زاد و ولد را فراهم آورند.

وی با اشاره به این که مدیران باید موضوع شکوفایی اقتصادی را در راس برنامه های خود قرار دهند، عنوان کرد: دولت تدبیر و امید با اهتمام بایسته، در پی تحقق این مهم است و تلاش های دولت در صحنه بین المللی و آمار مختلف در بخش های اقتصادی، نشانگر این مدعاست.

یونسی، افزود: با کاهش هزینه های خانوداه های دارای جمعیت در بخش های مختلف، باید موجبات تشویق خانواده ها به افزایش زاد و ولد را فراهم آورد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.