سه شنبه، 29 اسفند 96 ساعت 07:35 ق.ظ / Tue, 2018 March 20
به افق ساری
اذان صبح: 04:37
طلوع خورشید: 06:02
اذان ظهر: 12:05
غروب خورشید: 18:09
اذان مغرب: 18:28

- استانداری - آیا ائمه جمعه صلاحیت ورود در انتصابات را دارند؟

تبلیغات
نقد بخشهایی از خطبه قلیپور امام جمعه بابلسر

آیا ائمه جمعه صلاحیت ورود در انتصابات را دارند؟

تاریخ 08 اسفند 1396 ساعت 23:02:35
کد خبر: 033191
آیا ائمه جمعه صلاحیت ورود در انتصابات را دارند؟نقد بخشهایی از خطبه مورخ 96/12/4 قلیپور امام جمعه بابلسر
آیا ائمه جمعه صلاحیت ورود در انتصابات را دارند؟

 

انتصاب احمد حسین زادگان (حاج مجید) به سمت معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران موجی از شادی و شعف در بین مردم و مدیران استان ایجاد نمود
و چقدر این انتصاب برای مردم نشاط آور بود و خوشحالی آنان را فراهم نمود به نحوی که در مجالس و محافل زبان به تحسین استاندار که هنوز مجموعه عملکردش هویدا نگردید گشودند.
به باور نگارنده فارغ از توفیق یا خدای نکرده عدم توفیق مدیر عالی استان در مسئولیت پیش روی، باید اذعان نمود که از هوش سرشاری برخوردار بوده و به رضایت حق که در رضایت بندگانش هست ایمان دارد و با انتصاب حسین زادگان که رفتار مردمدارانه و نجابت و تواضعش و همچنین دوستی اش با عامه مردم که حاج مجید (نام مستعارش) خطابش می کنند آنان را مسرور نمود.
از آنجایی که حزب در کشورمان نهادینه نیست غالب مردم کشور و به تبع آن مردم مازندران وابستگی یا دلبستگی به گرایش های سیاسی اصلاح طلب یا اصولگرا نداشته و بر مبنای ویژگی های انسانی، مردم مدارای، در عین حال تخصص و تجارب مفید و کار آمدی مسئولان است که مقبولیت و محبوبیتشان را نزد مردم کم یا زیاد می کند.
و کیست که نداند حسین زادگان از این ویژگیهای ممتاز برخوردار است؟ و اتفاقا" همین ویژگیهاست که اصلاح طلبان و عامه اصولگرایان به ویژه خواص منصف آنان از این انتصاب خوشحال بوده و و آن را مدبرانه می خوانند.


و اما سخنرانی چند روز قبل امام جمعه محترم بابلسر نگارنده را بر آن داشت تا چند سطری به مصداق فذکر ان الذکر تنفع المومنین و به عنوان یک معلم و یک مازندرانی بنویسم (البته اگر امام جمعه محترم خود را بی نیاز از تذکر نداند).


بر همه به ویژه ائمه محترم جمعه فرض است که جایگاه این تریبون را تنزل ندهند و طوری رفتار نمایند که نماز جمعه برای مردم جاذبه داشته باشد و حضور باشکوه مردم را در این همایش هفتگی شاهد باشیم نه اینکه روز به روز شاهد کم رنگتر شدن این حضور باشیم.


خطبه نماز جمعه ما طوری نباشد همان اندک نمازگزارانی که هنوز زمینه حضور دارند با خطابه آنقدر بر آنها سخت بگذرد که بین آمدن و نیامدن تردید نمایند و یا اینکه عدم حضور را ترجیح دهند و شماری هم برای اینکه از نقدهای غیر منصفانه اعلام برائت نمایند و از ذکر شعار الله اکبر معنای مخالفت امام جمعه خوداری نمایند.


نباید بدون شناخت از اشخاص صرفا به علت وابستگی متعصبانه به جریان خاصی از چارچوب انصاف خارج و اینگونه مردم را از خود و مهمتر، از نمازی که باید وحدت آفرین باشد و دشمن شکن دور نمائیم و متاسفانه به احتمال بسیار زیاد غیر عامدانه باعث تفرقه شویم. امام خمینی (ره) فرمودند حفظ این نظام از اوجب واجبات است. باید بررسی شود چه کسانی در این استان بر تثبیت این نظام در هشت سال دفاع مقدس و پس از آن تلاش نمودند و چه کسانی فقط بر سر سفره آن نشستند و از مواهبش بهره ها بردند و تیشه به ریشه دوستان انقلاب و نظام زدند.


مسئولین باید بسیار سپاسگزار باشند مدیری در طراز ملی که شعاع وجودی اش میبایست در سطح کشور برای همه مردم بدرخشد به جهت علقه و علاقه به مردم مازندران و خدمت به آن در سطوحی از مدیریت که بیست سال پیش خدمت نمود حتی از پست ملی اغماض و به خدمت مردم شهر و استانش روی خوش نشان داد.


تخصص ،تجربه و تعهد سه اصل مهم مدیریت در ایشان جمع است. بلا شک تخریب اینچنین مدیران یعنی ناامید نمودن مردم و در مقابل خدمت به مردم ایستادن و جبهه گرفتن در مقابل نظامی که قرار است توسط افراد متخصص و متعهد و باتجربه و در عین حال متواضع اداره گردد تا حفظ شود.


انسان وارسته ، پاک و پاک دستی که محرومیت را نیز لمس نمود و در یک خانواده کارگر و بر سر سفره پاک پرورش یافت و در طول مسئولیت نیز برای خودش و خانواده اش هیچ نخواست و هر آنچه تلاش نمود برای مردم بود.


نه دنبال برج سازی رفت و نه مسکن مهر را برای خاندان خودش قبضه نمود و نه زیر پایش اتومبیل چند صد میلیونی است و نه برای گرفتن جایگاه و تثبیتش به متوسل و مزاحم ائمه جمعه شد .
ایشان بر خلاف بسیاری در انتصابات بر مقبولیت مردمی افراد و در عین حال تخصص و تجربه تاکید داشت و از این حیث دنبال شاخص بود نه شخص و دست مسئولین ادارات باز بود و مداخله نمی کرد و از طریق دخالت مردم را ذله و ناراضی ننمود تا مقامات بالادستی اش را مجبور نماید محل کارش را از ساری به آزادشهر تغییر دهند.


ایشان در انتخاب راهیابی افراد به اردوی تیم ملی کشتی جویباردخالت نمی کرد تا مزاحم تخصص و تجربه شود.


ایشان هر جایی که کار نمود محبوب مردم بود بروید از مردم آزاد شهر جویبار و بابلسر بپرسید !!!!!!! ایشان رضایت مردم را به دنبال دارند یا خیر ؟ و البته در موردخودمان هم بررسی داشته باشیم

اما اینکه در دوره ایی برای نمایندگی مجلس رد صلاحیت شدند؛

اولا بیشترین نقد را مردم اتفاقا" از عملکرد شورای محترم نگهبان و نظارت استصوابی آنان که جامعه را از خدمت بهترین نیروها انقلاب محروم نمودند دارند

ثانیا" خیلی از اصولگرایان و اصلاح طلبان در نمایندگی مجلس رد صلاحیت شدند و پس از آن در مناصب بالای حکومتی منصوب گردیدند.


ثالثا"بسیاری از رد صلاحیت ها ناشی از اشتباه فاحش و اطلاعات نادرست شورای محترم نگهبان بوده است چون کم نیستند نامزدهایی که دوره ایی رد صلاحیت و دوره دیگر تایید صلاحیت شده اند .

رابعا" مگر معیار انتصابات مناصب شورای نگهبان و تایید یا رد صلاحیت آنان یا ائمه محترم جمعه می باشد؟ معیار قانون است (و قانون گریزی نیز اگر برای ائمه جمعه جرم قابل پیگیری نباشد!!!! کاری مذموم و ناپسند هست). این در حالی است که به کرات از زبان دبیر و سخنگوی شورای نگهبان شنیدیم که رد صلاحیت نمایندگی به منزله رد صلاحیت در سایر پستهای کلیدی کشور نیست.

حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی رضوان الله در انتخابات ریاست جمهوری رد صلاحیت میشوند و مقام معظم رهبری ایشان را در عالیترین منصب تصمیم گیری و حل اختلاف شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی یعنی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب می نمایند. امیدوارم دیگر به مقام معظم رهبری خرده نگیرید.

میدانید و میدانیم بسیاری از نارضایتی مردم و اعتراضات آنان که در ماه دی نمود عینی پیدا کردفقط اقتصادی نبود و غالب آن بی تدبیری و دخالتهای بی ربط و مغرضانه افراد فاقد صلاحیت بوده است که فاصله مردم و حاکمیت را بسیار نمود. بهتر است همه بیدار شویم و خود را به خواب نزنیم

اگر عامدانه مقابل نظام نیستیم کمی گفته هایمان را مرور نماییم و تامل کنیم.
حسین زادگان از سرمایه های استانی و ملی هستند و از رزمندگان دوران دفاع مقدس بنابراین تخریب این سرمایه چه مفهومی میتواند داشته باشد

امروز جامعه ما غرق در آسیب های اجتماعی است و هدایت توده های مردم بویژه نسل جوان به احکام نورانی اسلام از وظایف اساسی روحانیت هست و ورود به مسایل اینچنینی جز اتلاف وقت و سرمایه از سوی روحانیت معظم که باید ملجا و پناهگاه مردم باشند نیست.

گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله ماست / آنچه البته به جایی نرسد فریاد است
سید علی سلطانی ؛ فعال فرهنگی اجتماعی

Bookmark and Share
سید
08 اسفند 1396 ساعت 23:51:03
- 0
ارسال پاسخ
ناراحت نباشید چرا که سنگ بد گوهر اگر کاسه زرین بشکست قیمت سنگ نیافزود و از زر کم نشود
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.