سه شنبه، 04 اردیبهشت 97 ساعت 08:42 ب.ظ / Tue, 2018 April 24
به افق ساری
اذان صبح: 03:41
طلوع خورشید: 05:13
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:40
اذان مغرب: 18:59

- استانداری - همه دستگاه ها برای تحقق برنامه جامع سلامت نقش آفرین باشند

تبلیغات
استاندار مازندران در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان؛

همه دستگاه ها برای تحقق برنامه جامع سلامت نقش آفرین باشند

تاریخ 05 آذر 1396 ساعت 08:56:11
کد خبر: 032130
رییس شورای برنامه ریزی استان، یاد آور شد:امیدواریم بتوانیم همه سرفصل های توسعه ای که هدف دولت تدبیر و امید است را شناسایی، ظرفیت سازی و شکوفا کنیم.  
همه دستگاه ها برای تحقق برنامه جامع سلامت نقش آفرین باشند

به گزارش روابط عمومی استانداری، محمد اسلامی، استاندار مازندران در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با اشاره به جایگاه مهم و تاثیر گذار این شورا، بر حضور معنادار و فرابخشی مدیران در شورای برنامه ریزی تاکید کرد و یاد آور شد: برنامه هایی که در این شورا مصوب می شود باید لوازم و ملزومات آن در نظر گرفته شود تا هدف اصلی که توسعه استان و برخورداری مردم است بدرستی محقق شود.

اسلامی همگرایی ارگان های فرابخشی، حضور موثر و معنا دار و استفاده از همه ظرفیت های خفته را کلید واژه توسعه استان دانست و خاطر نشان ساخت: نباید تسلیم وضع موجود شد و با فکر، برنامه ریزی و بهره گیری از راه های میانبر و همه ظرفیت ها، اعتلا و توسعه استان را تحقق بخشید و در نظام برنامه ریزی و توسعه استان از این مولفه ها بهره برد.

استاندار با بیان این که باید موتورهای کشنده توسعه را خوب بشناسیم و فعال کنیم تا روند توسعه شکل بگیرد، خاطر نشان ساخت: هدف واقع بینانه آن است که همه استعدادها به حرکت درآید تا ظرفیت ها خلق شود و از حالت ایستایی به حالت پویایی درآید.

مقام عالی دولت در مازندران، با اشاره به این که شورای برنامه ریزی شورایی مشورتی نیست بلکه شورایی حاکمیتی است که مدیران باید نقش و مشارکت موثر در آن داشته باشند، افزود: فرصت های قانونی توسعه و مندرج در برنامه ششم برای استان فراوان است که باید مورد استفاده بهینه قرار گیرد.

 وی با بیان این که امیدواریم بتوانیم همه سرفصل های توسعه ای که هدف دولت تدبیر و امید است را شناسایی، ظرفیت سازی و شکوفا کنیم، گفت: مازندران استان تاثیر گذاری است و نباید تاثیر پذیر باشد، استان یارانه رسان است و نباید استان یارانه بگیر شود.

رییس شورای برنامه ریزی و توسعه استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اعتبارات پروژه های ارتقاء شاخص های توسعه اقتصادی و اجتماعی ابلاغی از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، تصریح نمود: توزیع اعتبارات در بخش های مختلف با نگاه یکپارچه به استان و بصورت متوازن صورت گیرد.

استاندار مازندران در ادامه در خصوص برنامه جامع سلامت استان، با تاکید بر این که برای برنامه ریزی در حوزه سلامت باید اطلاعات دقیق و معنادار مورد نیاز از جامعه روستایی و شهری مازندران در دست داشته باشیم، یاد آور شد: هر اطلاعات و آماری، پس از جمع آوری باید اعتبار سنجی و تجزیه و تحلیل شود تا مبنای برنامه ریزی قرار گیرد.

وی با بیان این که تغذیه و تحرک دو پایه اصلی سلامت هستند، گفت: عوامل مختلفی، سلامت جامعه را تحت تاثیر قرار می دهند، باید شاخص های اصلی را بدرستی استخراج نمود و با برنامه ریزی اصولی شاخص ها را مهار کرد.

استاندار با اشاره به این که موضوع سلامت موضوع بسیار مهم و تعیین کننده ای است، افزود: سلامت و امنیت غذایی بهم گره خورده اند و باید با مشاوره، همراهی، مراقبت و نظارت همه جانبه بر فاکتورهای مخاطره آمیز سلامت و سلامت اجتماعی و روانی، برای تحقق جامعه پرنشاط گام برداشت.

اسلامی با تاکید بر این که باید یک تصویر و اطلس واقعی از سلامت استان تهیه شود، خاطر نشان ساخت: باید بطور دقیق، شاخص ها و عوامل تاثیر گذار بر سلامت در این اطلس دیده شود.

استاندار، گفت: همه دستگاه های مسئول باید در جهت تحقق برنامه جامع سلامت نقش آفرین باشند.

گفتنی است در این جلسه با آرا اکثریت اعضا، جدول توزیع اعتبارات پروژه های ارتقاء شاخص های توسعه اقتصادی و اجتماعی ابلاغی از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، مورد تصویب قرار گرفت.

در آغاز این جلسه نور بخش، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و دبیر شورای برنامه ریزی و موسوی، رییس علوم پزشکی استان، گزارشی از توزیع اعتبارات پروژه های ارتقاء شاخص های توسعه اقتصادی و اجتماعی و روند برنامه جامع سلامت استان ارایه نمودند.

 

ظرفیت های برنامه ششم توسعه شناسایی و عملیاتی شود / همه دستگاه ها برای تحقق برنامه جامع سلامت نقش آفرین باشند
Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.