چهار شنبه، 05 اردیبهشت 97 ساعت 03:29 ق.ظ / Wed, 2018 April 25
به افق ساری
اذان صبح: 03:39
طلوع خورشید: 05:12
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:40
اذان مغرب: 19:00

- استانداری - مهمترین کارویژه مهندس اسلامی برای توسعه استان مازندران چیست؟

تبلیغات
در استقبال از سفیر روحانی به مازندران

مهمترین کارویژه مهندس اسلامی برای توسعه استان مازندران چیست؟

تاریخ 07 آبان 1396 ساعت 20:29:23
منبع: ایرج نیازآذری
کد خبر: 031777
در استقبال از سفیر روحانی به مازندران؛ مهمترین کارویژه مهندس اسلامی برای توسعه استان مازندران چیست؟
مهمترین کارویژه مهندس اسلامی برای توسعه استان مازندران چیست؟

 

بالاخره پس از گمانه زنی های مختلف هیات محترم وزیران به مهندس محمد اسلامی، اصفهانی ' 61 ساله ' برای تصدی استانداری مازندران رای اعتماد داد و ایشان را برای ایفای رسالتی خطیر به یکی از استان های مهم کشور مامور کرد. استانی که دوبار به دکتر روحانی اعتماد کرد و رای قابل توجهی به او داد.بررسی سوابق تخصصی ، اجتماعی و مدیریتی مهندس اسلامی نشان از توان اجرایی و حرفه ای ایشان در سطح ملی دارد و بدون شک اشراف این مدیر توانمند بر حوزه های مختلف برای توسعه استان حرکت آفرین و امید بخش می باشد.

مهندس اسلامی در کنار فعالیت های آموزشی، پژوهشی، صنعتی و اجرایی در آخرین سمت دبیر ستاد توسعه سواحل مکران بوده است که تجربه مدیریتی ذیقیمتی برای اقدامات مشابه در سواحل استان مازندران خواهد بود.

به اعتقاد این قلم دولت برای توسعه استان مازندران یک گام اساسی برداشت و با انتخاب استانداری آینده نگر زمینه رشد و تعالی استان مازندران رابه نحو احسن تدبیر نمود که از این بابت از آقای دکتر روحانی رییس جمهور محترم سپاسگزاریم.

مهندس محمد اسلامی دارای سوابق ارزشی و انقلابی، مدیری متخصص و با سوابق حرفه ای، چهره ای معتدل، ملی و فراجناحی یک فرصت برای تحول برای استان مازندران است بشرطی که با همگرایی حامی اش باشیم و با مناقشات سیاسی سد راهش نشویم.

نگارنده با دو پرسش کلیدی در استقبال از سفیر دولت تدبیر و امید به مازندران بر این باور است که :
خواسته های ما مازندرانی ها از ایشان بجای انتظارات محلی، مطالبات ملی و کلان باشد و مهمترین کار‌ویژه مدیریت ارشد استان را باید اجماع سازی کنشگران توسعه و گروه های مرجع برای رشد و تعالی استان دانست.

اگر بخواهیم به تنهایی از استاندار انتظار معجزه داشته باشیم و هریک از ما بدنبال تحصیل منافع شهری و رقابت جناحی باشیم، نتیحه ای حاصل نخواهد شد بلکه همه کسانی که دل در گروه توسعه استان دارند تصمیمات کارشناسی را مبنای قضاوت و انتظارات خویش قرار دهند و باهمدلی و همصدایی پشتیبان استاندار جدید باشیم.

اما سمت دیگر این وجیزه متوجه مهندس اسلامی می باشد. وی مسوولیت استانی را پذیرفته که طیف وسعیی ازظرفیت ها و مزیت‌ها، مشکلات و چالش ها را در بر گرفته است و قطعا جناب ایشان اطلاعات لازم را درباره استان از مراحع مختلف کسب نموده وبا دستی پر وارده استان شده است.

استان سه میلیونی دیارعلویان با برخورداری ازتاریخ و تمدن گرانسنگ، مردمی انقلابی و شهید پرور، دیندار و مهمان نواز، مواهب طبیعی ارزشمند خدادادی نظیر دریا ، جنگل و اراضی حاصلخیز کشاورزی، موقیعت های کم نظیر گردشگری همجواری با پایتخت، همسایگی با کشورهای حاشیه دریای خزر و اتصال به کریدور حمل و نقل شمال جنوب دارای پتانسیل بسیار خوبی برای پیشرفت می باشد.

البته این استان مثل سایر نقاط کشور با مشکلات و چالش های زیست محیطی، بیکاری جوانان ، عدم مهار آب ، پروژه های نیمه تمام عمرانی، رکود واحدهای تولیدی و صنعتی و متاسفاته روند رو به تزاید ناهنجاری های اجتماعی مواجه می باشد.

به باور نگارنده استاندار جدید مازندران می‌تواند با سوابق و تجربیاتی که دارد برای مسائل مختلف استان چاره اندیشی نماید و با دیپلماسی عمومی به روند توسعه در استان شتاب بخشد.

ملی سازی مسائل استان، تمرکز روی طرح های محرک توسعه، اهتمام به آمایش سرزمین، توجه ویژه به مسئله صادرات در راستای اقتصاد مقاومتی، گسترش روابط بین الملل، ایجاد صنایع دریایی، پیگیری برای احداث خط آهن ساحلی، بهبودفضای کسب و کار، جذاب سازی سرمایه گذاری و بر طرف ساختن موانع اداری و اجتماعی آن، رونق تولید، افزایش درآمد عمومی استان ، افزایش سهم مازندران از اعتبارات ملی، مدیریت منابع آبی، مدیریت پسماند و حفظ محیط‌زیست، توجه بایسته و همه جانبه به مسائل مدیریت شهری و عمران روستایی و مدیریت مسائل اجتماعی از مهمترین کارویژه های پیش روی استاندار جدید در چارچوب اسناد بالادستی و برنامه ششم توسعه است.

آنچه که اشاره گردید نیازمند مدیریت و تدبیر استاندار و مشارکت و همکاری ائمه جمعه، نمایندگان مجلس، نخبگان حوزوی و دانشگاهی، دستگاه های اجرایی، بخش خصوصی، شوراها، تشکل های مردم ، فعالان سیاسی و اجتماعی، رسانه های گروهی با وحدت گفتمانی و همدلی و سختکوشی میسر است.

" کایری " یکی از با ارزش ترین مختصات فرهنگ بومی مازندران در تعاون و امور اجتماعی است. در آستانه ' 14 آبان ' روز مازندران برای ساختن و آبادانی زادبوم همدل و همراه شویم و به تصمیم دولت احترام گذاشته استقبال شایسته ای از سفیردکتر روحانی بنماییم و یا علی گویان برای بر طرف کردن مشکلات بکوشیم .

شما همه خنابدون‌!

ایرج نیازآذری


Bookmark and Share
ناشناس
10 آبان 1396 ساعت 17:20:40
- 0
ارسال پاسخ
توسعه و پيشرفت در حوزه هاي مختلف اقتصادي ، اجتماعي و... استان عزيزمان مازندران آرزوي ديرينه ماست .بدون ترديد بايد از همه داشته ها و توانمنديهاي استان بهره گرفت. آرزوي موفقيت براي استاندار جديد دارم.
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.