چهار شنبه، 05 اردیبهشت 97 ساعت 03:24 ق.ظ / Wed, 2018 April 25
به افق ساری
اذان صبح: 03:39
طلوع خورشید: 05:12
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:40
اذان مغرب: 19:00

- استانداری - با تلاش های موثر استاندار مازندران روند همه شاخصها رو به بهبود است

تبلیغات
ابتکار، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده

با تلاش های موثر استاندار مازندران روند همه شاخصها رو به بهبود است

تاریخ 02 آبان 1396 ساعت 09:22:06
کد خبر: 031714
معصومه ابتکار، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در نشست نمایندگان تشکل های مردم نهاد و کارآفرینان مازندران با اشاره به این که استاندار مازندران تلاش ها و زحمات بسیار خوبی در دولت تدبیر و امید کشیده است، گفت: دکتر فلاح در همه عرصه ها همکاری بسیار خوبی داشته است و در دوره ایشان گام های بسیار خوبی…  
با تلاش های موثر استاندار مازندران روند همه شاخصها رو به بهبود است

وی با اشاره به این در دولت تدبیر و امید همه شاخص ها در مازندران رو به بهبود بوده است، یاد آور شد: کارهای جالبی در این مقطع در استان صورت گرفته که نشانگر تلاش های موثر دولت در مازندران با مدیریت استاندار بوده است.
ابتکار با بیان این که سرمایه اجتماعی و انگیزه در مازندران بسیار بالا و متعالی است، خاطر نشان ساخت: احساس تعهد، انگیزه بالای اجتماعی، سرمایه ملی محسوب می شود و دولت دوازدهم قدر سرمایه اجتماعی را می داند و برای بسط و توسعه این سرمایه ملی تلاش خواهد نمود.
معاون رییس جمهور ضرورت توجه به شعار امسال و تقویت تولید و اشتغال را برنامه محوری دولت برشمرد و گفت: با کمک مردم باید فرصت اشتغال و کارآفرینی که حق آنان است فراهم شود.

 

وی با بیان این که آمار دختران فارغ التحصیل بیکار رو به افزایش است، افزود: هدایت رشته های تحصیلی به سوی کارآفرینی و مهارت های زندگی بسیار مهم است.
ابتکار با اشاره به این در 2 سال گذشته به حوزه کارآفرینی بانوان بویژه زنان سرپرست خانواده توجه ویژه شده است، تصریح نمود: آمار بکارگیری در بانوان در مشاغل در 2 سال گذشته رو به افزایش بوده است.
وی با تاکید بر این که از سرمایه اجتماعی دختران باید استفاده بیشتری شود، افزود: حضور بانوان در مشاغل سبز باید توسعه یابد.
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اعلام این که 1.5 میلیارد دلار به تقویت اشتغال روستایی اختصاص یافته است، اظهار داشت: سهم زنان از این اعتبارات باید عادلانه باشد.
ابتکار با بیان این که پروژه توان افزایی با مشارکت سازمان های مردم نهاد با قوت ادامه خواهد یافت، گفت: طرح تاب آوری اجتماعی از طرح های مهم است که باید استمرار یابد.

وی بر شبکه سازی در تشکل های مردم نهاد و کارهای مشترک برای حل مشکلات در سطح ملی و منطقه ای تاکید کرد و ابراز نمود: آیین نامه مشارکت اجتماعی این فرصت را فراهم می کند.
معاون رییس جمهور بر دیده بانی مسایل زنان تصریح کرد و گفت: نقش تشکل ها و رسانه ها در دیده بانی مسایل اجتماعی ، زنان و خانواده بسیار مهم است.
ابتکار با بیان این که دولت باید از نقد سازنده در حوزه های مختلف بویژه حوزه زنان و خانواده استقبال کند، تصریح نمود: برون سپاری فعالیت ها به مردم و جلب مشارکت آنان و سیاستگذاری و نظارت از سوی دولت به بسط سرمایه اجتماعی منجر می شود.
وی دریای مازندران را سرمایه ای ملی و جنگل هیرکانی را بزرگترین مدرسه طبیعت توصیف کرد و یاد آور شد: از جنگل می توان در درمان آسیب های روحی و روانی بهره برد.
معاون رییس جمهور بر مدیریت پسماند و کاهش آلودگی به عنوان یک ضرورت تاکید کرد و خاطر نشان ساخت: زیرساخت های خوبی در این بخش فراهم شده است و دولت از سرمایه گذاری در این حوزه حمایت می کند.

در آغاز این جلسه که با حضور ربیع فلاح استاندار مازندران برگزار شد برخی نمایندگان تشکل های مردم نهاد استان و فعالان حوزه زنان به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.


با تلاش های موثر استاندار مازندران روند همه شاخصها رو به بهبود است/ حضور بانوان در مشاغل سبز باید توسعه یابد / دولت دوازدهم قدر سرمایه اجتماعی را می داند
با تلاش های موثر استاندار مازندران روند همه شاخصها رو به بهبود است/ حضور بانوان در مشاغل سبز باید توسعه یابد / دولت دوازدهم قدر سرمایه اجتماعی را می داند
با تلاش های موثر استاندار مازندران روند همه شاخصها رو به بهبود است/ حضور بانوان در مشاغل سبز باید توسعه یابد / دولت دوازدهم قدر سرمایه اجتماعی را می داند
Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.