آدینه، 29 دی 96 ساعت 09:10 ب.ظ / Fri, 2018 January 19
به افق ساری
اذان صبح: 05:39
طلوع خورشید: 07:08
اذان ظهر: 12:08
غروب خورشید: 17:09
اذان مغرب: 17:29

- استانداری - هلو و شلیل نکا برند مازندران است

تبلیغات
علیرضا یونسی :

هلو و شلیل نکا برند مازندران است

تاریخ 12 شهریور 1396 ساعت 06:16:56
منبع: روابط عمومی فرمانداری نکا
کد خبر: 031082
معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران با اشاره به رتبه اول تولید هلو و شلیل در نکا از این محصولات به عنوان برند در سطح استان یاد کرد.
هلو و شلیل نکا برند مازندران است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا،علیرضا یونسی در مراسم افتتاحیه طرح آبخیزداری حوزه کشاورزی در روستای اومال شهرستان نکا بهره برداری حداکثری از ظرفیت ها، افزایش بهره وری و کاهش هزینه های تولید را از جمله عوامل رشد و توسعه کشاورزی برشمرد.

وی افزود: شهرستان نکا با وجود دارا بودن از میزان حداقلی منابع آبی، خاک مرغوب و داشتن نیروی انسانی کارآمد از همه ظرفیت های شهرستان توسعه محور برخوردار است لذا باید در این راستا با بکارگیری از همه ظرفیت ها در مسیر درست استفاده شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اشاره به بارورکردن زمین های بایر و شیبدار تصریح کرد: استفاده از زمین های شیبدار و تبدیل به باغات سیاه ریشه و همیچنین استفاده بهینه از دسترنج مردم نیازمند نهضت عمومی مردم است که باید اصولی و کارشناسی شده دراین مورد قدم برداشت.

به گفته یونسی برای هر نقطه از شهرستان در دور دست ترین روستاها مطابق با شرایط آب و هوایی و مرغوبیت خاک آن منطقه طرح توسعه ای ارائه شود چرا که نباید حتی یک زمین بایر و بدون هیچ محصولی وجود داشته باشد در این راستا دولت نیز مطابق با طرح های ارائه شده تسهیلات تزریق می کند.

این مسئول استانی ادامه داد: باید بالاترین میزان محصولات کشاورزی شهرستان به عنوان برند در سطح کشور معرفی شود در شهرستان نکا نیز با وجود رتبه  اول تولید هلو و شلیل می تواند شرایط احیای صنایع تبدیلی و ایجاد برند کشوری محصولات کشوری را در این شهرستان فراهم آورد و برای توسعه صنایع تبدیلی در هر منطقه ای باید در حوزه های مختلف کشاورزی، صنعت ، شیلات و خدمات از حداقل امکانات و ظرفیت ها حداکثر بهره برداری ها را داشته باشیم.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.