شنبه، 05 اسفند 96 ساعت 05:41 ق.ظ / Sat, 2018 February 24
به افق ساری
اذان صبح: 05:11
طلوع خورشید: 06:35
اذان ظهر: 12:11
غروب خورشید: 17:47
اذان مغرب: 18:06

- استانداری - بزرگ ترین چاپخانه شرق مازندران در بهشهر افتتاح شد

تبلیغات

بزرگ ترین چاپخانه شرق مازندران در بهشهر افتتاح شد

تاریخ 11 شهریور 1396 ساعت 07:40:54
کد خبر: 031069
معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران گفت: راه اندازی چاپخانه نقش مهمی در توسعه فرهنگی شهرستان بهشهر و استان مازندران ایفا می کند.
بزرگ ترین چاپخانه شرق مازندران در بهشهر افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهشهر به نقل از خبرگزاری ایسنا مازندران، در آخرین روز هفته دولت افتتاح بخش های تازه های نشر و مفاخر و مشاهیر شهرستان بهشهر در مجتمع فرهنگی و هنری بصیرت و افتتاح چاپخانه طاها در روستای التپه بهشهر با حضور یونسی معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران، زارع معاون مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، فرماندار و امام جمعه بهشهر صورت گرفت.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران در حاشیه این افتتاحیه، اظهار کرد: راه اندازی چاپخانه اقدام بسیار ارزشمندی است که نقش مهمی در توسعه فرهنگی شهرستان بهشهر و استان مازندران ایفا می کند و برخی معتقدند که صنعت چاپ صنعت مادر و تخصصی محسوب می شود که می تواند در حوزه بسته بندی گسترش پیدا کند.

علیرضا یونسی گفت: فرهنگ زیربنای توسعه هر جامعه است و با راه اندازی چاپخانه بر غنای فرهنگی این منطقه افزوده می شود به همین منظور از همه کسانی که برای شکوفایی، توسعه، تعالی و افزایش دانایی مردم بهشهر و مازندران تلاش می کنند قدردانی می کنم.

وی یادآور شد: شهرستان بهشهر به لحاظ میراث فرهنگی و تاریخ کهن یکی از غنی ترین شهرهای استان مازندران محسوب می شود و در بیشتر حوزه های فرهنگی مانند خوشنویسی، موسیقی، تئاتر و سینما شخصیت های برجسته ای دارد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران خاطرنشان کرد: شهرستان بهشهر بیش از 7 هزار سال قدمت دارد و برخی از آثاری که در غار هوتو و کمربند بهشهر کشف شده به 12 هزار سال قبل بازمی گردد و همچنین گوهرتپه بهشهر نشان از شکوه و غنای معنوی و قدمت بالای فرهنگی بهشهر دارد و بیانگر تمدن و تاریخ کهن این منطقه است.

یونسی گفت: مجموعه آثار باستانی شاه عباس صفوی از جمله کاخ صفی آباد، عمارت و باغ شاه در پارک ملت و عباس آباد بهشهر و بسیاری دیگر از جاذبه های تاریخی و طبیعی موجب شده تا این شهرستان تبدیل به مجموعه توریستی و شهر گردشگری شود که باید از این ظرفیت استفاده کرد.

وی تصریح کرد: عالمان فرزانه از جمله آیت الله کوهستانی، آیت الله ایازی، آیت الله جباری، شهید هاشمی نژاد، شهید ابوعمار و شهید مهرزادی از پشتوانه های عمیق فرهنگی، سیاسی و دینی شهرستان بهشهر به شمار می روند.

مسعود فلاح رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهشهر نیز در حاشیه این افتتاحیه، اظهار کرد: بهشهر مرکز ثقل هنرمندان مازندرانی است و داشته های فرهنگی بالقوه و بالفعل بسیاری دارد و هنرمندان شاخصی در حوزه های موسیقی، شعر، خوشنویسی، تئاتر و سینما در سطح کشوری و بین المللی دارد که باید با حمایت مسئولان؛ هنرمندان بهشهری بیش از پیش بدرخشند.

فلاح با بیان اینکه کتاب، علما و شهدا آسمانی هستند و ارزش های دینی، فرهنگی و اجتماعی هر منطقه را می سازند، خاطرنشان کرد: افتتاح بخش تازه های نشر و مفاخر و مشاهیر بهشهر در مجتمع فرهنگی و هنری بصیرت به عنوان قاب ماندگار حوزه فرهنگ و هنر این شهرستان محسوب می شود که بخشی به چهره های ماندگار گذشته و معاصر و بخشی نیز به هنرمندان شاخص جوان و نوجوان شهرستان بهشهر اختصاص یافته است.

وی تصریح کرد: چاپخانه طاها با هزینه خرید دستگاه های چاپ بالغ بر 480 میلیون تومان و مساحت ساختمان حدود 240 مترمربع در بهشهر راه اندازی شد که بزرگ ترین چاپخانه شرق مازندران محسوب می شود .

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.