شنبه، 05 اسفند 96 ساعت 05:34 ق.ظ / Sat, 2018 February 24
به افق ساری
اذان صبح: 05:11
طلوع خورشید: 06:35
اذان ظهر: 12:11
غروب خورشید: 17:47
اذان مغرب: 18:06

- استانداری - پدیده طلاق نیازمند واکاوی، کار علمی و تحقیق است

تبلیغات
یونسی، در جلسه کارگروه امور اجتماعی و فرهنگی مدیریت و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی استان؛

پدیده طلاق نیازمند واکاوی، کار علمی و تحقیق است

تاریخ 29 مهر 1395 ساعت 07:28:40
کد خبر: 026908
معاون استاندار، در این جلسه که با حضور فرمانداران غرب مازندران در چالوس برگزار شد، تصریح کرد: همگام با اجرای برنامه های کاهش آمار و آسیب های ناشی از طلاق، می‌طلبد تا نگرش جدیدی به مقوله ازدواج در استان حاکم و نهادینه شود.
پدیده طلاق نیازمند واکاوی، کار علمی و تحقیق است

 به گزارش روابط عمومی استانداری، علیرضا یونسی رستمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در جلسه کارگروه امور اجتماعی و فرهنگی مدیریت و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی استان مازندران که با حضور مدیران کل امور اجتماعی و فرهنگی و بانوان و خانواده استانداری و فرمانداران غرب مازندران در چالوس برگزار شد، با تاکید بر اینکه در زمینه معضل طلاق باید کارهای تحلیلی و تحقیقی انجام داد، اظهار کرد: با بهره گیری از همه ظرفیت ها و تلاش مجدانه برای اجرای برنامه جامع مقابله با آسیب های اجتماعی باید زمینه را برای کاهش آمار طلاق فراهم کرد.

یونسی، خاطر‌نشان کرد: با تلاش دستگاه‌های دست اندرکار، در نیمه نخست امسال با میزان کاهش طلاق نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو بوده ایم که لازم است با تقویت برنامه ها و تداوم تلاش ها و فعالیت ها این روند استمرار یابد.

وی، بر لزوم دست یابی به وضعیت مطلوب در این زمینه به منظور کاهش چشمگیر آسیب های اجتماعی حاصل از این پدیده تاکید کرد و بیان داشت: لازم است با برنامه‌ریزی اصولی و دقیق، افراد دارای اعتبار و مورد وثوق مردم برای آموزش و آگاهی رسانی در این زمینه و حل و فصل مشکلات زوجین در محلات انتخاب شوند و در این راستا دولت را در اجرای برنامه ها یاری رسانند.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار مازندران با اشاره به اینکه وقوع طلاق، آسیب های روحی و روانی و ...را برای اعضای خانواده به همراه خواهد داشت، تصریح کرد: این پیامد دارای ابعاد مختلفی است و نیاز به واکاوی و پیگیری مستمر دارد و باید در این زمینه مجدانه و به صورت علمی کارکرد.

وی هدف از اجرای طرح جامع  مقابله با طلاق همراه با ابلاغ  رسالت‌های خاص به هر سازمان را کاهش آمار طلاق عنوان کرد و افزود: در این زمینه سازمان‌های مسئول باید گزارش های دقیق ارائه کنند تا بر اساس آن بتوان برنامه‌ریزی‌های مدون و عملیاتی تدوین نمود و به مرحله اجرا درآورد.

یونسی با اشاره به اینکه سرمایه اجتماعی و مشارکت مردم، برای پیشبرد امور بسیار موثر است، اظهارکرد: در این حوزه هر جا که فرمانداران و دستگاه های مسئول با جدیت و توانمندی لازم وارد شدند، شاهد نتایج مطلوب و کاهش آسیب ها بوده ایم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با تاکید بر اینکه باید علیرغم توفیق های بدست آمده، مجموعه فعالیت ها و اقدامات در این خصوص آسیب‌شناسی شود، خاطر نشان ساخت: همگام با اجرای برنامه های کاهش آمار و آسیب های ناشی از طلاق، می‌طلبد تا نگرش جدیدی به مقوله ازدواج در استان حاکم و نهادینه شود.

وی با ابراز نگرانی از مسائلی مانند افزایش سن ازدواج و تک فرزندی در کشور، گفت: باید با موضوع تک ‌فرزندی عاقلانه و با برنامه برخورد شود تا جامعه به  گرایش نسل و ازدیاد ازدواج  سوق پیدا کند.

معاون استاندار، در پایان با اشاره به اینکه کاهش طلاق، افزایش ازدواج و افزایش موالید سه مقوله جدی‌است که باید مورد توجه قرار گیرد، بیان داشت: اگر مردم به مسؤلان اعتماد کنند پای کار آمده و برای برون ‌رفت از مشکلات موجود تلاش می‌کنند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.