سه شنبه، 04 اردیبهشت 97 ساعت 08:50 ب.ظ / Tue, 2018 April 24
به افق ساری
اذان صبح: 03:41
طلوع خورشید: 05:13
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:40
اذان مغرب: 18:59

- استانداری - تلاش دولت برای ایجاد 600 هزار شغل در کشور تا پایان امسال

تبلیغات
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع نمازگزاران جمعه مرکز استان؛ عنوان کرد:

تلاش دولت برای ایجاد 600 هزار شغل در کشور تا پایان امسال

تاریخ 06 شهریور 1395 ساعت 07:54:54
کد خبر: 025977
محمود واعظی، عضو هیات دولت در جمع نمازگزاران جمعه ساری، افزود: در 3 سال گذشته 7 هزار و 390 میلیارد ریال از سوی دولت و بخش خصوصی برای تمهید زیرساخت های ict مازندران هزینه شده است / بر آنیم تا 6 هزار و 400 میلیارد ریال هم تا پایان دولت در راستای ایجاد اشتغال برای جوانان در مازندران سرمایه گذاری…  
تلاش دولت برای ایجاد 600 هزار شغل در کشور تا پایان امسال

 محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در در جمع نمازگزاران جمعه ساری با اشاره به این که روابط ایران اسلامی با همسایگان و کشورهای اسلامی  بسیار مطلوب است، یاد آور شد: امروز نگاه جهان به ما و نگاه ما به جهان، ریشه در عزت، اعتبار و قدرت نظام اسلامی دارد و دنیا به نقش سازنده ایران در مناسبات منطقه ای اعتراف نموده است و شان ایران در منطقه و جهان بسیار بالاست.

  واعظی با بیان این که دولت با تلاش بسیار مذاکرات هسته ای را با حفظ همه حقوق حقه مردم ایران انجام داد، خاطر نشان ساخت: مقام معظم رهبری اخیرا تاکید فرمودند، دولت و تیم مذاکره کننده با همه قدرت و آن چه در توانش بود برای تحقق حقوق و منافع ملت و کشور در مذاکرات تلاش نمود و انتقادات این جانب به خودی ها نیست بلکه روی سخنم به بد عهدی امریکا و دیگران است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با بیان این که بخش عمده تحریم ها در بخش های مختلف رفع شده و بسیاری از مسایل بانکی حل شده است، گفت: امروز همدلی بین دولت و ملت، تعامل بین قوا و پیروی مردم و مسوولین از مقام معظم رهبری در جهت تحقق اهداف توسعه ای کشور و حفظ آرمان های انقلاب نشانگر آن است که باید به تحول و رونق اقتصادی خوشبین باشیم و برای اعتلای کشور دست به دست هم دهیم.

وی نام گذاری امسال به عنوان " اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل " را هدیه ای بزرگ و راهبردی برای دولت در جهت حل معیشت مردم، راه اندازی واحدهای تولیدهای و توسعه اشتغال برشمرد و خاطر نشان ساخت: دولت با همه وجود برای تحقق اقتصاد مقاومتی و اقدامات عملی برای تحقق آن وارد میدان شده است.

واعظی با بیان این که در 5 ماهه نخست امسال شاهد رشد 8.8 دهم درصدی در بخش صنعت هستیم که یک تحول به شمار می آید، افزود: از 7 هزار و 500 واحد تولیدی کوچک و بزرگ دارای مشکل که به دولت یازدهم به ارث رسیده بود، مشکلات بالغ بر 1300 واحد حل و این واحدها راه اندازی شده است و مقدمات و کارهای راه اندازی 3000 واحد دیگر نیز تمام شده است و بر آنیم تا پایان امسال 7500 واحد تولیدی را در سراسر کشور راه اندازی کنیم.

وی با اشاره به این که در کشاورزی شاهد رشد مثبت 4 درصد هستیم و در خرید گندم با 11 تن رکورد زدیم و از گندم خریداری شده داخلی به میزان 700 روز ذخیره گندم داریم و این در حالی است که در زمان شروع کار دولت یازدهم فقط 17 روز ذخیره گندم داشتیم، بیان داشت: طی 5 ماهه نخست امسال شاهد رشد اقتصادی 4.4 دهم درصد هستیم. 

واعظی با اشاره به این که کشاورزان مازندران 76 درصد مطالباتشان را دریافت نموده اند و 24 درصد دیگر را هم بزودی دریافت می نمایند، تصریح کرد: در کشور همیشه میزان واردات غیر نفتی بیشتر از صادرات غیر نفتی بوده است، در سال 94 نخستین باری در طی سال های گذشته بود که به میزان 1 میلیارد دلار در این حوزه شاخص ما مثبت بوده است و با افتخار باید عرض کنم که در 5 ماهه نخست امسال تراز تجاری ما به میزان سه و نیم میلیارد دلار مثبت شده است و این معنایش این است که صادرات ما 21 درصد افزایش و واردات ما 7 درصد کاهش یافته است.

عضو هیات دولت، با اشاره به این که اشتغال برای ما بسیار مهم است و بنا داریم تا پایان امسال 500 تا 600 هزار شغل ایجاد کنیم، گفت: در هیات دولت به مازندران نگاهی ملی می شود چراکه اقتصاد مازندران در خدمت اقتصاد کشور و نیروی انسانیش در خدمت پیشبرد امور نظام و توسعه کشور است.

واعظی، با اشاره به این که اگر مازندران تکان بخورد بسیاری از مشکلات کشور حل می شود، تصریح کرد: مازندران یک درصد در تورم زیر معدل کشوری قرار دارد و این ها علامات خوبی برای یک استان است.

وی با اعلام این که تولید برنج مازندران 10 درصد و تولید مرکبات 25 درصد در سال جاری رشد داشته است، اظهار داشت: با همتایان روسی خود در خصوص صادرات مرغ، کیوی و مرکبات مازندران مذاکره داشته ام، چرا که اگر صادرات مازندران توسعه یابد، اقتصاد استان شکوفا می شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، افزود: در 3 سال گذشته 7 هزار و 390 میلیارد ریال از سوی دولت و بخش خصوصی برای تمهید زیرساخت های ict مازندران هزینه شده است و در بخش های مختلف این حوزه خدمات دولت در مازندران 3 برابر شده است.

واعظی، با اشاره به این که در این سفر در حوزه ict 8 پروژه با اعتباری بالغ بر 3 هزار و 220 میلیارد ریال از اعتبارات ملی به بهره برداری می رسد، تصریح کرد: 6 هزار و 230 میلیارد ریال هم از محل بوجه استانی در این سفرپروژه به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اعلام این که در هفته دولت بالغ بر 1000 میلیارد تومان در استان پروژه های متعدد در حوزه ict بهره برداری می شود، افزود: بر آنیم تا 6 هزار و 400 میلیارد ریال هم تا پایان دولت در راستای ایجاد اشتغال برای جوانان در مازندران  سرمایه گذاری کنیم.


نگاه ملی هیات دولت به مازندران / تلاش دولت برای ایجاد 600 هزار شغل در کشور تا پایان امسال
نگاه ملی هیات دولت به مازندران / تلاش دولت برای ایجاد 600 هزار شغل در کشور تا پایان امسال
Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.