شنبه، 01 اردیبهشت 97 ساعت 06:11 ب.ظ / Sat, 2018 April 21
به افق ساری
اذان صبح: 03:45
طلوع خورشید: 05:17
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:37
اذان مغرب: 18:56

- ادارات - در استان مازندران بیش از 66 هزار شرکت و مؤسسه غیر تجاری ثبت شده وجود دارد

تبلیغات
مدیر کل ثبت اسناد و املاک :

در استان مازندران بیش از 66 هزار شرکت و مؤسسه غیر تجاری ثبت شده وجود دارد

تاریخ 21 آبان 1396 ساعت 15:08:32
کد خبر: 031944
مدیر کل ثبت اسناد و املاک : در استان مازندران بیش از 66 هزار شرکت و مؤسسه غیر تجاری ثبت شده وجود دارد
در استان مازندران بیش از 66 هزار شرکت و مؤسسه غیر تجاری ثبت شده وجود دارد


به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک به نقل از مدیر کل تاکنون 66 هزار و 649 شرکت در استان مازندران به ثبت رسیده است

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان افزود : از این میزان 15 هزار و 131 شرکت با مسئولیت محدود ، 28 هزار و 574 شرکت سهامی خاص ، 16 هزار 307 شرکت تعاونی ،6هزار و 408 شرکت مؤسسه غیر تجاری و مابقی از دیگر انواع شرکتها می باشندکه بیشترین شرکت ثبت شده در شهرستان ساری با 15 هزار و 586 شرکت و کمترین شرکت ثبت شده در شهرستان لاریجان با 163شرکت می باشد.


وی خاطر نشان کرد در سال 95 یک هزار و 930 شرکت در انواع مختلف در استان به ثبت رسید که استان مازندران از این حیث رتبه هفتم و در ثبت مؤسسات غیرتجاری با 764 مورد رتبه سوم را در بین استانهای کشور دارد.


مدیرکل ثبت اسناد و املاک تصریح کرد در هفت ماهه ابتدایی امسال یک هزار و 123 شرکت در استان به ثبت رسید و یک هزار و 899 دفتر روزنامه و کل پلمب گردید که نسبت به مدت مشابه سال قبل 14 درصد رشد داشته است.همچنین در این مدت 6 هزار و 48 تغییرات در شرکتها به ثبت رسید که تمامی این موارد به صورت الکترونیکی و مکانیزه صورت گرفته است.


محمد حسن بهادر اظهار داشت با راه اندازی سیستم جامع ثبت شرکتها در دی ماه 93 تمامی امور مربوط به آن نظیر تعیین نام ،تقاضای ثبت شرکت و موسسات و ثبت تغییرات، به صورت الکترونیکی و بدون مراجعه حضوری صورت می پذیرد و متقاضی از تمام فرآیند ثبت شرکت از طریق پیام کوتاه و پیگیری مستقیم از پرتال سازمان با استفاده از کد پیگیری مطلع می شود.
وی حذف مراجعات حضوری ، نگهداری اطلاعات شرکت ها در پایگاه داده مرکزی سازمان ، امکان جستجوی اشخاص ذینفع در شرکت جهت سابقه یابی ، ارتباط برخط با پایگاه شناسه ملی اشخاص حقیقی جهت کنترل صحت اطلاعات ، وجود بانک اطلاعاتی شرکت ها و امکان نظارت و بازرسی برخط از ادارات ثبت شرکت را از دیگر ویژگیهای سامانه جامع ثبت شرکتها دانست.
مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان با اشاره به مهم بودن نقش سازمان ثبت اسناد و املاک به خصوص اداره ثبت شرکتها و مؤسسات غیرتجاری در نظام حقوقی ، اقتصادی و مالیاتی کشور افزود : با ثبت یک شرکت یا موسسه فعالیت های تجاری یا غیر تجاری افراد حقیقی علاوه بر ساماندهی و نظم بخشیدن ، اعتبار بیشتری برای آنها به ارمغان می آورد همچنین موجب اعتماد بیشتر مشتریان به شرکت ها وامکان استفاده و بهره برداری آنها از امتیازات ، اعتبارات و تسهیلات سایر سازمان ها می شود.


" بهادر " در ادامه با اشاره به الکترونیکی شدن خدمات ثبت شرکتها و سامانه جامع ثبت شرکتها افزود : پیشخوان ثبت شرکتها در خانه مردم است و دیگر نیاز به حضور مردم در ادارات ثبت اسناد نیست و اداره ثبت شرکتها و مؤسسات غیرتجاری استان برای همکاری با تجار ،بازرگانان و اشخاص حقیقی و کمک به فضای کسب و کار در استان آمادگی کامل دارد.


مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران در پایان از فعال یا غیر فعال بودن شرکتهای ثبت شده در استان اظهار بی اطلاعی کرد و تلویحا افزود به نظر می رسد درصد قابل توجهی از این شرکتها و مؤسسات اصطلاحا به صورت کاغذی ثبت شده باشند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.