شنبه، 05 اسفند 96 ساعت 05:34 ق.ظ / Sat, 2018 February 24
به افق ساری
اذان صبح: 05:11
طلوع خورشید: 06:35
اذان ظهر: 12:11
غروب خورشید: 17:47
اذان مغرب: 18:06

- ادارات - آزمایشگاه نانو تکنولوژی در مدارس 32 استان راه‌اندازی می‌شود

تبلیغات
زرافشان معاون آموزش ومتوسطه وزارت در شورای آموزش و پرورش :

آزمایشگاه نانو تکنولوژی در مدارس 32 استان راه‌اندازی می‌شود

تاریخ 29 خرداد 1393 ساعت 10:37:14
منبع: روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران
کد خبر: 000293
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش ایجاد آزمایشگاه نانو تکنولوژی ویژه دانش‌آموزان را برای پیشرفت تحصیلی موثر دانست و گفت: هشت استان کشور دارای آزمایشگاه نانو تکنولوژی بود که امسال این تعداد به 32 استان ارتقا می‌یابد.
آزمایشگاه نانو تکنولوژی در مدارس 32 استان راه‌اندازی می‌شود

 

به گزارش اداره روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، علی زرافشان در جلسه شورای آموزش و پرورش مازندران که در باشگاه فرهنگیان برگزار شد با اشاره به جایگاه شوراها در کشور، اظهار داشت: یکی از سیاست‌های وزیر آموزش و پرورش استفاده از مشارکت بخش‌های دولتی، غیردولتی، نهادهای مردمی و اولیا برای پیشبرد اهداف آموزش و پرورش است.

 

وی ساختار شورای آموزش و پرورش را در تحقق شعار رهبری مبنی بر مشارکت دستگاه‌های اجرایی در دست‌یابی به اهداف آموزش و پرورش موثر دانست و بیان داشت: از ظرفیت شورای آموزش و پرورش برای کیفیت‌بخشی نظام تعلیم و تربیت استفاده شود.

 

زرافشان با بیان اینکه آموزش و پرورش مازندران از چهار استان برتر در کسب دستاوردهای علمی و آموزشی کشور است، افزود: نیاز است مسئولان استانی از آموزش و پرورش حمایت معنوی داشته باشند.

 

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: امسال آموزش و پرورش در تخصیص اعتبارات دوران خوبی را می‌گذراند اما برای رسیدن به اهداف این میزان بودجه کفایت نمی‌کند.

 

وی افزود: برای رسیدن به نقطه مطلوب نیاز است تا ظرفیت مادی، معنوی و فرهنگی سایر دستگاه‌های اجرایی در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد.

 

زرافشان به پر کردن اوقات فراغت دانش‌آموزان در ایام تعطیلات تابستان اشاره کرد و گفت: به‌کارگیری ظرفیت دستگاه‌های اجرایی می‌تواند در آموزش دانش‌آموزان در ایام تعطیل کمک کند.

 

این مسئول بحث سهم تملک دارایی استان و کمک به آموزش و پرورش را در رسیدن به اهداف تعلیم و تربیت موثر دانست و اضافه کرد: 20 درصد سهم تملک دارایی سبب ارتقای کیفیت فعالیت آموزش و پرورش می‌شود.

 

زرافشان رتبه مازندران را در پوشش تحصیلی دانش‌آموزان فنی و حرفه‌ای و کاردانش در سطح کشور برتر دانست و ادامه داد: مازندران بیش از 46 درصد پوشش تحصیلی در فنی و حرفه‌ای و کاردانش دارد.

 

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش سرانه بالایی را برای دانش‌آموزان هنرستانی پرداخت می‌کند، خاطرنشان کرد: میزان بیکاری دانش‌آموزان فارغ‌التحصیل دو درصد و بیکاری دانشگاهیان فارغ‌التحصیل 22 درصد است.

 

وی سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش را به معنای رفع بیکاری، اشتغال‌زایی و تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: اگر امسال شاهد اعتبار تملک دارایی استان به آموزش و پرورش باشیم در آموزش فنی و حرفه‌ای و کاردانش موفق می‌شویم.

 

معاون وزیر آموزش و پرورش به بحث برون سپاری و استفاده از ظرفیت‌های سایر دستگاه‌های اجرایی برای آموزش دانش‌آموزان اشاره کرد و یادآور شد: سال گذشته 80 هزار دانش‌آموز بیرون از آموزش و پرورش در شاخه کار و دانش تحصیل کردند و امسال این ظرفیت به 100 هزار دانش‌آموز در کشور می‌رسد.

 

این مسئول با اشاره به اینکه تفاهم‌نامه همکاری با سازمان فنی و حرفه‌ای، وزارت جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت به منظور همکاری با آموزش و پرورش منعقد شد، خاطرنشان کرد: 50 درصد ظرفیت دستگاه‌های اجرایی می‌تواند در اختیار دانش‌آموزان کار و دانش قرار گیرد.

 

وی ایجاد آزمایشگاه نانو تکنولوژی ویژه دانش‌آموزان را برای پیشرفت تحصیلی موثر دانست و گفت: هشت استان کشور دارای آزمایشگاه نانو تکنولوژی بود که امسال این تعداد به 32 استان ارتقا می‌یابد.

 

زرافشان به منظور حمایت از آزمایشگاه نانو تکنولوژی در مازندران اعتبار 50 میلیون تومانی را به این موضوع اختصاص داد و اظهار داشت: از بودجه ملی اعتباری هم برای هنرستان‌های رشته نساجی این استان اختصاص می‌یابد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.