سه شنبه، 29 اسفند 96 ساعت 07:35 ق.ظ / Tue, 2018 March 20
به افق ساری
اذان صبح: 04:37
طلوع خورشید: 06:02
اذان ظهر: 12:05
غروب خورشید: 18:09
اذان مغرب: 18:28

- فرمانداری - سومین جلسه هماهنگی یادواره شهدای شهرستان نکا به محوریت سردار طوسی

تبلیغات

سومین جلسه هماهنگی یادواره شهدای شهرستان نکا به محوریت سردار طوسی

تاریخ 23 اسفند 1396 ساعت 07:29:20
منبع: روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا
کد خبر: 033365
فرماندار نکا: زنده نگه‌داشتن نام و یاد شهدا همه وظیفه ما است و تمام سعی ما برای نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و ولایت‌مداری است.
سومین جلسه هماهنگی یادواره شهدای شهرستان نکا به محوریت سردار طوسی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا سومین جلسه هماهنگی یادواره شهدای شهرستان نکا به محوریت سردار طوسی به ریاست مهندس احمدی فرماندار نکا برگزار شد.

فرماندار نکا در این جلسه بیان داشت: براساس برنامه‌ریزی انجام شده و جلسات متعدد، یادواره سرداران و شهدای نکا با محوریت سردار شهید طوسی و شهدای مدافع حرم نکا، روز یکشنبه 19 فروردین‌ماه ساعت 15 در مصلی امام خمینی(ره) در نکا برگزار می‌شود.

این مسول با اعلام اینکه سردار محمدحسن قاسمی‌طوسی، قائم مقام لشکر 25 کربلا در دوران دفاع مقدس بود که تاریخ شهادت ایشان 18 فروردین ماه است، افزود: سالروز سردار این سردار خوبی‌ها به عنوان روز نکا نام‌گذاری شد و همه ساله در این روز بزرگداشت نام و یاد این شهید برگزار می‌شود.

نماینده عالی دولت در این شهرستان افزود: زنده نگه‌داشتن نام و یاد شهدا همه وظیفه ما است و تمام سعی ما برای نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و ولایت‌مداری است.

مهندس احمدی با بیان اینکه مردم ما همواره در راه سرخ شهادت و پاسداشت نام و یاد شهدا جانانه ایستاده‌اند و خط سرخ شهادت همچنان ادامه دارد، یادآور شد: مردم ما مردم قدرشناسی هستند که در طول این انقلاب با حضور خود در صحنه‌های مختلف، وفاداری خود را به نظام نشان دادند و هیچ‌گاه صحنه را ترک نمی‌کنند

فرماندار نکا افزود: با بررسی زندگی و تولد شهدای مدافع حرم می‌بینیم که بیشتر این شهدا، در زمان دفاع مقدس کودکی بیش نبودند و حتی برخی از این شهدا تا پایان جنگ به دنیا نیامده بودند، اما اکنون ادامه دهنده راستین شهدا شدند و خود به خیل عظیم شهدا پیوستند.

وی بیان کرد: این استمرار راه سرخ شهادت در گرو فرهنگ‌سازی مناسب از شهید و شهادت و دفاع از نظام است که با همین یادواره‌ها و بزرگداشت نام و یاد شهدا در جامعه نهادینه شده است و اکنون هم همه ما در برابر نسل جدید مسؤول هستیم و باید روشنگری کنیم.

سردار سرلشکر محمدحسن قاسمی‌طوسی معروف به طوسی، قائم مقام لشکر همیشه پیروز 25 کربلای مازندران، در سال 1337 در روستای طوس‌کلا از توابع شهرستان نکا در شرق مازندران به دنیا آمد و فعالیت‌های گسترده انقلابی در قبل و بعد از انقلاب داشت که با شروع جنگ تحمیلی علیه ایران به جبهه‌های حق علیه باطل رفت و سرانجام در 18 فروردین ماه سال 1366 در سن 29 سالگی و با اصابت ترکش‌های خمپاره عراقی‌ها در دشت شلمچه به شهادت رسید و همان‌طور که خواسته و میل درونی وی بود، گمنام شد و سرانجام بعد از هشت سال گمنامی، در سال 1374 باقی‌مانده‌ پیکر پاک و مطهرش به زادگاهش آمد و پیکر پاکش بر روی دست شاگردان، دوستان، بستگان و یارانش تشییع و در مزار شهدای طوسکلا آرام گرفت.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.