سه شنبه، 04 اردیبهشت 97 ساعت 08:59 ب.ظ / Tue, 2018 April 24
به افق ساری
اذان صبح: 03:41
طلوع خورشید: 05:13
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:40
اذان مغرب: 18:59

- فرمانداری - نهمین جلسه شورای اداری شهرستان کلاردشت با حضور استاندار مازندران

تبلیغات

نهمین جلسه شورای اداری شهرستان کلاردشت با حضور استاندار مازندران

تاریخ 20 دی 1396 ساعت 16:18:37
منبع: روابط عمومی فرمانداری کلاردشت
کد خبر: 032644
نهمین جلسه شورای اداری شهرستان کلاردشت با حضور استاندار مازندران  
نهمین جلسه شورای اداری شهرستان کلاردشت با حضور استاندار مازندران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری :

صبح امروز نهمین جلسه شورای اداری شهرستان کلاردشت با حضور مهندس اسلامی استاندار مازندران ، مهندس نبیان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ، آقای حسن عسگری مشاور ویژه استاندار ، ایوب صالحی فرماندار کلاردشت ، حجت الاسلام و المسلمین غفاری امام جمعه ، روئسای ادارات و مسئولین شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد .

مهندس محمد اسلامی، استاندار مازندارن در جلسه شورای اداری شهرستان کلاردشت با اشاره به این که در خدمت کردن باید نگاه جامع داشت و برنامه محوری را مد نظر قرار داد، گفت: باید در برابر مردم پاسخگو باشیم.

مقام عالی دولت در مازندران، با اشاره به این که باید توسعه بدون تخریب محیط زیست باشد ، تاکید کرد: نباید با مدیریت نابجا، مزیت های زمینه ساز توسعه را به مولفه های رکود تبدیل کنیم، باید ضوابط و مقررات را در ساخت و ساز ها و عمران و آبادانی استان رعایت کنیم.

اسلامی افزود: ساخت و سازهای عمومی خدماتی بویژه در حوزه گردشگری باید تعریف شده و دارای ضوابطی  باشد که هم مولد و هم در خدماتی که شهر را توانمند نماید تاثیر گذار باشد و هم برای مردم فرصت شغلی ایجاد کند.

استاندار با بیان این که باید در بستر توسعه برنامه هایی درست و با ظابطه وضع کنیم و از سرمایه گذاران واقعی برای سرمایه گذاری دعوت نماییم که دارای منابع باشند و از دولت منابع مکمل بخواهند، افزود: متاسفانه چون تسهیلات در گذشته به واحدهایی اعطا شده که نتوانسته اند اشتغال ایجاد کنند و بازار داشته باشند لذا منابع بانک ها بازگشت نکرده و به تله افتاده است.

اسلامی اشتغال را مهم ترین دغدغه مردم و دولت عنوان کرد و تصریح نمود: با توجه به گردشگر پذیر بودن کلاردشت و دیگر مناطق استان باید با استفاده از این مزیت در راستای ایجاد مشاغل پایدار و رفع بیکاری اقدام نمود.

استاندار با بیان این که طرح های بوم گردی و توسعه صنایع دستی از سوی دولت پشتیبانی می شود، افزود: با ایجاد بازارچه های عرضه صنایع دستی و غذاهای بومی و محلی در مناطق گردشگر پذیر در جهت تقویت اشتغال اهتمام شود.

نماینده عالی دولت در مازندران، بر پایه گذاری و توسعه گردشگری مدیریت شده در استان تاکید کرد و گفت: با تورگردانی می توان از نحوه بهره مندی گردشگر از مناطق گردشگری اطمینان حاصل کرد، مانع عوارض زیست محیطی شد و از عواید اقتصادی حاصل از آن بهره مند گردید.

وی، ابراز داشت: در قالب برنامه یی عملی و با تلاش و مدیریت جهادی می توان شهرستان کلاردشت را به شهرستانی عاری از بیکاری و آسیب های اجتماعی تبدیل نمود.

رییس شورای اداری استان با اشاره به این که دولت منابع خوبی را برای فقرزدایی و محرومیت زدایی اختصاص داده است، گفت: باید با نظارت صحیح این تسهیلات ارزان قیمت صرف خود اشتغالی و توانمند سازی خانواده های تحت پوشش شود.

استاندار با اشاره به این که نباید در خدمت رسانی به مردم کاستی داشته باشیم، اظهار داشت: با همدلی و هم افزایی و با پشتیبانی همدیگر، برخی محدودیت ها را رفع نماییم و تکالیف اداری را به شایستگی به انجام رسانیم.

اسلامی بر اطلاع رسانی و فرهنگ سازی بیمه اجتماعی کشاورزان، عشایر و روستاییان در روستاها تاکید کرد و یاد آور شد: هزینه این بیمه 15 درصد است، 5 درصد از این حق بیمه را روستاییان و 10 درصد را دولت پرداخت می نماید و فرماندران باید تلاش کنند تا کسی در روستاها نماند که فاقد بیمه اجتماعی کشاورزان، عشایر و روستاییان باشد چرا که این نوع پوشش بیمه ای یک پشتیبان برای روستاییان است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.