چهار شنبه، 05 اردیبهشت 97 ساعت 03:19 ق.ظ / Wed, 2018 April 25
به افق ساری
اذان صبح: 03:39
طلوع خورشید: 05:12
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:40
اذان مغرب: 19:00

- فرمانداری - پیام تبریک فرماندار نکا بمناسبت یوم ا... 13 آبان

تبلیغات

پیام تبریک فرماندار نکا بمناسبت یوم ا... 13 آبان

تاریخ 12 آبان 1396 ساعت 08:23:12
منبع: روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا
کد خبر: 031826
فرماندار نکا: سیزدهم آبان برگی زرین از تاریخ انقلاب اسلامی است که به دل های مومنان جسارت استکبار ستیزی و درس بزرگ شهادت و دلیری آموخت و ترجمان این واقعیت شد که سرانجام دیوار ستم همواره فرو ریختنی است.
پیام تبریک فرماندار نکا بمناسبت یوم ا... 13 آبان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا، احمدی فرماندار نکا طی پیامی روز 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی را به مردم شهرستان نکا تبریک گفت.

متن پیام بدین شرح است:

بسم ا... الرحمن الرحیم

سیزدهم آبان ماه در تقویم رسمی کشور ما جایگاه ویژه و ممتازی دارد، در تاریخ پرفراز و نشیب کشورمان این روزشاهد تبعید سر سلسله ی بیداردلان و نادره ی روزگاران حضرت امام خمینی (ره)، قتل عام دانش آموزان در 13 آبان 1357 و تسخیر سفارت آمریکا در 13 آبان 1358توسط دانشجویان پیرو خط امام(ره)بوده ،و این سه رویداد نقش موثری در تحرک انقلاب اسلامی داشتند.

سیزدهم آبان برگی زرین از تاریخ انقلاب اسلامی است که به دل های مومنان جسارت استکبار ستیزی و درس بزرگ شهادت و دلیری آموخت و ترجمان این واقعیت شد که سرانجام دیوار ستم همواره فرو ریختنی است.

13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است، این روز، روز میعاد دانش آموزان تاریخ ایران اسلامی با شهیدان دانش آموز از آغاز نهضت امام خمینی(ه) تا شهیدان دفاع مقدس و نیز همه دانش آموزانی که در سراسر جهان در راه مبارزه برای آرمانخواهی جان در راه عدالت نثار می کنند تا ریشه ظلم بر چیده شود. میعادی که بند بند آن جهد و جهاد و اجتهاد در عرصه های عزت و آزادگی است.

۱۳ آبان تداعی کننده پایمردی جوانانی است که در سال ۱۳۵۸ در پیروی از امام خویش، طبل رسوایی مزدوران و جاسوسان آمریکایی را به صدا درآوردند و ثابت کردند که ایرانیان هرگز ننگ سیطره استکبار را بر پیشانی خود نپذیرفته و نخواهند پذیرفت. اهمیت این تسخیر بگونه ای بود که بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) این روز را انقلاب دوم ملت ایران نامیدند و به واقع این تعبیر امام، نفس عمل شجاعانه فرزندان این آب و خاک را نمایان کرد.

براستی جان فشانی های دانش آموزان و دانشجویان ایران اسلامی که بر گرفته از فرهنگ عاشورایی است هرگز از یاد و خاطره مردم ایران اسلامی زدوده نخواهد شد.

اینجانب ضمن دعوت از دانش آموزان ، معلمان و اولیا برای حضور در مراسم یوم ا... سیزدهم آبان از شما آینده سازان ایران اسلامی می خواهم که همواره روحیه حقیقت جویی ، ظلم ستیزی و عدالت طلبی و مبارزه با استکبار را در دل و جان خود بیدار نگه دارید و در پرتو رهنمود های رهبر معظم انقلاب و توصیه های رئیس جمهور در ترویج گفتمان استکبار ستیزی ، عدالت محوری به منظور تحقق صلح و زیستن در دنیایی سرشار از نشاط و امید و عاری از جنگ و خشونت تلاش و کوشش کنید.

جعفر احمدی – فرماندار شهرستان نکا

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.