سه شنبه، 04 اردیبهشت 97 ساعت 08:58 ب.ظ / Tue, 2018 April 24
به افق ساری
اذان صبح: 03:41
طلوع خورشید: 05:13
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:40
اذان مغرب: 18:59

- شرکت‌ها - استاندار مازندران از تصفیه خانه فاضلاب ساری بازدید کرد

تبلیغات
به منظور بررسی روند اجرای طرحهای فاضلاب:

استاندار مازندران از تصفیه خانه فاضلاب ساری بازدید کرد

تاریخ 18 دی 1396 ساعت 13:54:34
منبع: روابط عمومی آبفای شهری مازندران
کد خبر: 032635
به منظور بررسی روند اجرای طرحهای فاضلاب  و نیز فعالیت مدول اول و پیشرفت فیزیکی مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهر ساری، استاندار مازندران به همراه معاون هماهنگی امور عمرانی  و مشاور استانداری،  فرماندار ساری، مدیرعامل و معاون مهندسی توسعه آبفاشهری مازندران، پیمانکار مربوطه از این تصفیه خانه بازدید کرد.
استاندار مازندران از تصفیه خانه فاضلاب ساری بازدید کرد

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، استاندار مازندران در این بازدید، به اهمیت پسابها در صنایع اشاره کرد و گفت: استفاده از پسابهاهای تصفیه شده در صنایعی که نیاز به منابع آبی دارند، کاربرد فراوانی دارد.

محمد اسلامی،  بر استفاده از تمامی ظرفیتها در بخش آب و فاضلاب تاکید کرد و افزود: از محل فروش پسابها می تواند در توسعه شبکه فاضلابها و زیرساختهای مربوط به آن استفاده نمود.

وی، زباله و شیرابه های آن را یکی از معضلات استان مازندران دانست و اظهار داشت: اجرای طرحهای فاضلاب بخشی از مشکلات پسماند و محیط زیست را نیز برطرف می نماید.

استاندار مازندران، خواستار تسریع در اجرای پروژه های فاضلاب شد و تصریح کرد: در اجرای پروژه هایی همچون جمع آوری و تصفیه فاضلاب از تکنولوژی روز دنیا استفاده شود.

مهندس علی نبیان معاون هماهنگی امور عمرانی  استانداری مازندران نیز در سخنانی با اشاره به مشکلات دفع فاضلابهای سپتاژی در استان گفت: درحال پیگیری برای مدیریت و حل این مشکل در سه شهر ساری، بابلسر و نوشهر و چالوس  هستیم .

مدیرعامل آبفاشهری مازندران در این دیدار، با بیان اینکه در سطح استان 48هزار انشعاب فاضلاب به مشترکین فروخته شد، گفت: تا کنون نسبت به نصب و جاری سازی بیش از 204 هزار نفر از مشترکین اقدام شد.

مهندس ذاکری، با اشاره به افزایش جمعیت شناور مازندران در ایام تعطیل، افزود: با این حجم ورود مسافر و گردشگر به استان، اعتبارات استانی جوابگوی نیازهای مردم در بخش آب و فاضلاب نیست.

وی، در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه تصفیه خانه فاضلاب ساری در 4 مدول طراحی شد که مدول اول آن در سال 1391 به بهره برداری رسید، گفت: در مدول اول 105 هزار نفر از جمعیت شهر ساری تحت پوشش قرار می گیرند.

مهندس ذاکری، ادامه داد: مدول دوم این تصفیه خانه با 90 درصد پیشرفت فیزیکی درحال ساخت است.

همچنین معاون مهندسی توسعه آبفاشهری مازندران در سخنانی، فاضلاب و ساماندهی آن را یکی از محورهای اصلی در حفظ محیط زیست دانست و افزود: در مجموع 12 درصد از جمعیت استان از طرحهای فاضلاب برخوردار هستند که باید سالانه 25 درصد به آن افزوده شود.

مهندس یزدان پناه، ادامه داد: با پیگیری های صورت گرفته عملیات اجرایی طرحهای فاضلاب در 5 شهر مازندران از طریق تسهیلات بانک توسعه اسلامی در سال 97 آغاز می شود.

وی، اظهار داشت: با اجرای این طرحها 450 هزار نفر از جمعیت شهری مازندران تحت پوشش طرح جمع آوری و تصفیه فاضلاب قرار می گیرند که 25درصد جمعیت استان را شامل می شود.

معاون مهندسی توسعه آبفاشهری مازندران، تصریح کرد: طرحهای فاضلاب در شهرهای بهشهر، نکا و گلوگاه نیز در مرحله تهیه اسناد مناقصه خطوط انتقال قرار دارد که با اجرا ی این طرحها، جمعیتی بیش از 170 هزار نفر از مردم شرق استان تحت پوشش فاضلاب قرار خواهند گرفت.

مهندس یزدان پناه، اظهار امیدواری کرد با حمایتهای مسوولان تا پایان برنامه ششم توسعه ، جمعیت برخوردار از طرحهای فاضلاب در استان مازندران به 50 درصد برسد.

حسین زادگان فرماندار شهرستان ساری نیز در این بازدید، احداث تصفیه خانه برای جمع آوری فاضلاب را از ضروریات زندگی دانست و گفت: این امر در حفظ محیط زیست و کاهش خطرات احتمالی و سلامت جامعه موثر است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.