شنبه، 05 اسفند 96 ساعت 05:43 ق.ظ / Sat, 2018 February 24
به افق ساری
اذان صبح: 05:11
طلوع خورشید: 06:35
اذان ظهر: 12:11
غروب خورشید: 17:47
اذان مغرب: 18:06

- شرکت‌ها - رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران؛ تشکلهای خصوصی باید قدرتمند عمل کنند

تبلیغات
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران؛

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران؛ تشکلهای خصوصی باید قدرتمند عمل کنند

تاریخ 16 شهریور 1396 ساعت 09:42:30
کد خبر: 031162
   رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران؛ تشکلهای  خصوصی باید قدرتمند عمل کنند
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران؛ تشکلهای  خصوصی باید قدرتمند عمل کنند

 

رئیس خانه صنعت، معدن وتجارت مازندران در نشست هم اندیشی کانون انجمنهای صنفی مرغداران کشور که عصر دیروز در ساری برگزار شد گفت: متاسفانه بخش خصوصی فعال در این حوزه دچار مشکل انشقاق و چنددستگی شد و برای حل این چالش نمی توان منتظر راه حل دولتی و یا راهکار ازجایی دیگر بود. سید مجتبی رضوی تصریح کرد؛  دولتها در کشور ما چون از درآمد نفتی بهره مند هستند  با دخالت در زنجیره توزیع و یا با واردات  و نیز  با ورود در نرخ گذاریها، اقدام به تخریب فرآیند عرضه و تقاضا نموده و فرآیند اقتصادی را از روند طبیعی آن خارج میکنند. وی تاکید کرد؛ برای ممانعت از اینچنین اقداماتی، تشکل های بخش خصوصی باید قدرتمند عمل کنند تا بتوانند در مجلس و قوه مجریه تاثیر گذاری لازم را بعمل آورند. رضوی با ابراز خرسندی اعلام کرد؛ اینکه کانون انجمنهای صنفی مرغداران کشور ، اقدام به بررسی تشکلهای موازی و ترغیب آنها به هم افزایی و همگرایی بیشتر می کنندکار سنجیده ای است.

رضوی خاطرنشان کرد؛ یادمان نرود 80 درصد اقتصاد کشور در دست دولت است و به همین دلیل خیلی از نظرات بخش خصوصی برای دولتی ها، جذاب و تعیین کننده نیست حتی اگر زیاد هم حرفش را بزند. بنابراین انتظار می رود این 20 درصد جدی تر وارد عرصه شوند.

وی در خصوص مشکلات اختصاصی این بخش اظهار کرد؛ دوره سالهای 88 تا 92 سالانه بطور میانگین حدود 15 درصد   بر تورم افزوده می شد اما قیمت فروش محصولات این بخش به زور پایین نگاه داشته و ضررش بر تولیدکنندگان فعال در این حوزه تحمیل شده است. رئیس خانه صمت مازندران افزود؛ دولت با این تصمیمات ممکن است مشکل مصرف کننده را در زمان فعلی حل کند اما در درازمدت با نابودی آرام تولیدکنندگان، عملاً مصرف کنندگان را در شرایط بدتری قرار میدهد. وی در خاتمه گفت:

باید با قدرتمندتر کردن تشکلها و انجمنهای این بخش و همچنین دوری از عوامل جداکننده فعالین حوزه دام و طیور، وارد مقابله با چنین سیاست هایی شد تا  اعضاء و تولیدکنندگان را به آینده امیدوار تر کرد.

 

علیرضا شعبان پور

مسئول روابط عمومی

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.