سه شنبه، 04 اردیبهشت 97 ساعت 08:45 ب.ظ / Tue, 2018 April 24
به افق ساری
اذان صبح: 03:41
طلوع خورشید: 05:13
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:40
اذان مغرب: 18:59

- شرکت‌ها - کارشناسان این بانک از طرحهای فاضلاب مازندران بازدید کردند

تبلیغات
به منظور بهره مندی از تسهیلات بانک توسعه اسلامی :

کارشناسان این بانک از طرحهای فاضلاب مازندران بازدید کردند

تاریخ 21 اسفند 1395 ساعت 16:22:18
منبع: روابط عمومی آبفای شهری مازندران
کد خبر: 029034
به منظور بهره مندی از تسهیلات بانک توسعه اسلامی،  کارشناسان این بانک از طرحهای فاضلاب در شهرهای ساری، قائمشهر، آمل، محمودآباد، تنکابن ، نوشهر و چالوس و رامسر بازدید  و در نشستی با استاندار مازندران ، مدیرعامل آبفاشهری استان، اجرای این طرحها مورد بررسی قرار گرفت.
کارشناسان  این بانک از طرحهای فاضلاب مازندران بازدید کردند

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، دکتر ربیع فلاح استاندار مازندران در این نشست، ضمن اشاره به اینکه 90 درصد منابع آب شرب استان از طریق چاه تامین می شود، گفت: در برنامه ششم توسعه،  استفاده از آبهای سطحی  با بهره برداری از سدهای درحال احداث در دستور کار قرار دارد که با این اقدام میزان بهره مندی از آبهای سطحی  تا 90 درصد افزایش می یابد.

وی، با بیان اینکه آلودگی آبهای زیرزمینی، وجود پسماند و لزوم حفظ محیط زیست از جمله دغدغه های مسئولان استانی است، افزود: اجرای طرحهای فاضلاب در راستای حفظ محیط زیست ضروری است.

استاندار مازندران،  ضمن قدردانی از مدیران آبفاشهری استان، گفت: استانداری پیگیری و حمایتهای لازم برای دریافت مجوزها را انجام می دهد.

دکتر فلاح، بانک توسعه اسلامی را یکی از بانکهای معتبر با کارشناسان مجرب دانست و اظهار امیدواری کرد با ارتباط و تعامل خوب  و سازنده بتوانیم پروژه های خوبی را در کشور و استان اجرایی نماییم.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران نیز در این دیدار، به لزوم اجرای طرحهای فاضلاب در استان اشاره و تصریح کرد: به منظور اجرای طرحهای فاضلاب در 5 شهر اولویت دار استان، با حمایت استاندار و نمایندگان مجلس پیگیر اخذ تسهیلات از بانک توسعه اسلامی هستیم.

مهندس ذاکری  با بیان اینکه این دیدار دومین بازدید کارشناسان این بانک از طرحهای فاضلاب در مازندران است، افزود: درحال حاضر پیشنهاد دریافت 265 میلیون یورو تسهیلات از بانک توسعه اسلامی ارایه شد.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی پروژه های مذکور از سال 2017 آغاز می شود  و طی 5 سال  این تسهیلات از سوی بانک توسعه اسلامی بابت احداث تصفیه خانه، خط انتقال وبرخورداری بخشی از جمعیت شهری از این طرحها پرداخت می شود.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران، میانگین برخورداری مردم استان از طرحهای فاضلاب را کمتر از 10 درصد دانست و گفت: با اجرای این طرحها، میزان بهره مندی  مردم به بیش از 40 درصد می رسد.

کارشناسان بانک توسعه اسلامی نیز در این دیدارها، ضمن اظهار رضایت از انتقال تجربیات به مردم ایران، تملک اراضی  واخذ مجوزها را دو چالش مهم در اجرای طرحهای فاضلاب در این کشور عنوان کردند.

این کارشناسان اظهار امیدواری کردند با مساعدت استاندار مازندران دغدغه اجرای طرحهای فاضلاب در این استان برطرف شود.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.