شنبه، 05 اسفند 96 ساعت 05:14 ق.ظ / Sat, 2018 February 24
به افق ساری
اذان صبح: 05:11
طلوع خورشید: 06:35
اذان ظهر: 12:11
غروب خورشید: 17:47
اذان مغرب: 18:06

- شرکت‌ها - جشن فراگیری نخستین واژه "آب" برگزار شد

تبلیغات
با همکاری شرکت های آب و فاضلاب روستایی و شهری و معاونت آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش مازندران :

جشن فراگیری نخستین واژه "آب" برگزار شد

تاریخ 23 آبان 1394 ساعت 12:23:03
منبع: روابط عمومی آبفای شهری مازندران
کد خبر: 020148
جشن فراگیری نخستین واژه آب در مدارس 5 شهر و روستای استان مازندران با همکاری شرکت های آب و فاضلاب روستایی و شهری و معاونت آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش مازندران  با به صدا درآمدن "زنگ آب" برگزار شد.
جشن فراگیری نخستین واژه

به گزارش اداره روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران؛ در راستای سیاست های ابلاغی شرکت مهندسی آبفای کشور در زمینه صرفه جویی در مصرف آب و لزوم آموزش و فرهنگسازی از سطح مدارس، جشن فراگیری نخستین واژه آب همزمان با سراسر کشور در 5 مدرسه ابتدایی شهر و روستای ساری،بهشهر،قائمشهر،آمل و نوشهر برپا شد.

در جشنی که به این منظور در مدرسه ابتدایی شهید مهدی رشتی ساری برگزار شد مهندس مجید عبدالهی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران ،مهندس ذاکری مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان همچنین شاکری مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2،نوکنده معاون آموزش و پرورش ناحیه 2،دکتر فلاح رییس تشکل مردمی حفاظت از محیط زیست و جمعی از مدیران و معلمان این مدرسه و دانش آموزان پرشور پایه اول و دوم ابتدایی حضور داشتند.

در این جشن مهندس عبدالهی طی سخنانی آب را مظهر زندگی و مدیریت مصرف آب را بسیار مهم خواند و افزود: در کشور ما از دیرباز مدیریت مصرف آب انجام می شده اما اخیرا این مساله حیاتی به فراموشی رفته است بنابراین ضروری است مدیریت مصرف و صرفه جویی در مصرف آب را از کودکی و از سطح مدارس آموزش دهیم تا این آموزش ها نهادینه شود.

وی با اشاره به عدم بهره مندی 40 درصد از مردم جهان از آب سالم و بهداشتی گفت: روزانه 30 هزار نفر در دنیا به دلیل برخوردار نبودن از آب شرب سالم جان خود را ازدست می دهند و این در حالی است که منابع آب محدود است اما دو متغییر مصرف و جمعیت همچنان در حال اضافه شدن هستند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران در ادامه سخنانش خطاب به دانش آموزان اظهار داشت: شما اولین واژه ای را که یاد گرفتید واژه آب است پس لازم است یاد بگیرید که در مصرف آب هم صرفه جویی کنید  هنگام شستشوی دستها،مسواک زدن و بسیاری از کارها آب را هدر ندهید و به بزرگترها هم هنگام هدر دادن آب به وِیژه در شستشوی اتومبیل و ظروف یادآوری کنید.

مهندس عبدالهی رسالت معلمان را در آموزش و نهادینه کردن فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب از همان کودکی بسیار مهم بیان کرد و گفت: شما می توانید با آموزش و هشدارهای لازم در زمینه صرفه جویی در مصرف آب به گونه ای عمل کنید که دانش آموزان نقش همیاران آب در منازل و جامعه را داشته باشند.

در ادامه دانش آموزان شعر آب و الفبای آب را به صورت گروهی اجرا کردند.

دکتر فلاح مدیر تشکل مردمی محیط زیست نیز در سخنانی با تاکید بر نقش سازنده معلمان در آموزش از سنین پایه که یقینا منجر به خلوت شدن دادگاهها،پاسگاهها،زندانها و بیمارستانها خواهد شد یادگیری و حفظ شماره تلفن 122 برای اطلاع رسانی در زمینه هدر رفت آب در کنار سه شماره تلفن 110،115 و 125 را الزامی خواند و از دانش آموزان خواست تا هنگام مشاهده شکستگی لوله و هدر روی آب با شماره مذکور تماس بگیرند.

سپس مهندس ذاکری مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران به منظور هشدار در مدیریت مصرف و لزوم صرفه جویی در مصرف آب "زنگ آب" را به صدا در آورد.

در پایان این جشن پکیج آموزشی صرفه جویی در مصرف آب به دانش آموزان اهداء شد

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.