آخرین اخبار :
کد خبر : 17615 یکشنبه 17 شهريور 1398 دولت و ادارات
راه و شهرسازی

وزیر راه و شهرسازی از محور تاکام – ساری بازدید کرد

وزیر راه و شهرسازی در ادامه سفر یک روزه خود به استان مازندران روز جاری شنبه از محور چهارخطه در دست اجرای ساری- تاکام به عنوان یکی از محورهای پرترد جاده ساری- سمنان بازدید کرد.

به گزارش  اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی  در این بازدید که از سوی استاندار مازندران همراهی می شد، در نشستی با پیمانکار این پروژه خواهان تسریع در تکمیل این محور برای کاهش بار ترافیکی جاده ساری- سمنان شد. 

محور ساری تاکام ،ادامه محور چهار خطه  ساری به استان سمنان به طول ۲۱ کیلومتر است که تاکنون حدود ۹ کیلومتر از این محور زیر بار ترافیک قرار گرفت و مابقی با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجرا قرار دارد.
براساس برنامه زمانبندی راه و شهرسازی مازندران این محور تا پایان سال جاری تکمیل می شود.
برای تکمیل این پروژه حدود ۱۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که تاکنون ۴۰۰ میلیارد ریال از این اعتبار تخصیص داده شد.  
با بهره برداری از محور ساری- تاکام بخشی از ترافیک کور موجود در جاده ساری- سمنان کاسته می شود و تردد در این محور تسهیل خواهد شد.
عملیات اجرایی این محور از یک دهه گذشته شروع شد که با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید ساخت این پروژه شتاب گرفت.
کلنگ زنی پل کابلی محور سوادکوه - تهران، افتتاح فاز اول کمربندی شرقی شهر ساحلی محمودآباد، بهره برداری از ۵۹ کیلومتر محور راه روستایی، بازدید از محور ساری- تاکام از برنامه های سفر وزیر راه و شهرسازی به استان مازندران بود.
محمد اسلامی را در این سفر معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیرساخت های وزارت راه و شهرسازی، معاون وزیر و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای همراهی کردند.

 

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها